Варіанти облаштування затишного куточка на ділянці

By: Євген

12var0

Навіть зовсім непоказний куточок саду, який раніше обходили стороною, можна легко та швидко перетворити у затишне місце для відпочинку. Лише декілька деталей та трішки фантазії в стані перетворити простір та забезпечити максимально комфортний відпочинок.

 • На глибині

  Утоплений сад розташовують нижче території ділянки, яка його оточує, та відмежовують підпорною кам’яною стінкою. Тут же встановлюють лавку.

  Відомо, що каміння захоплює та утримує сонячне тепло, тож поряд зі спорудою будуть добре рости запашні трави та інша ароматна теплолюбна зелень, а разом з ними насолоджуватись цим зеленим світом будете і ви.

  Ширми, перегородки та пишні кущі сховають вас від стороннього ока не гірше за стіну.

 • Затишна близкість

  Досить приємно влаштуватись з комфортом у симпатичній альтанці та насолоджуватися спостеріганням улюблених квітів… Куточок, схований за перголою з в’юнкими стеблами, сприяє виникненню відчуття спокою та захищеності.

  12var1

  Зліва: куточок, схований за перголою з в’юнкими рослинами, Справа: приємно влаштуватися з комфортом в альтанці .

  Меблі розташовують максимально близько до привабливої клумби, наприклад, з квітучою лавандою, шавлією, декоративною цибулею та трояндами.

 • Ширма нашвидкуруч

  Штора з різнобарвних бусин є простим та ефектним засобом відмежування куточка бажаного усамітнення.

  Порада: роль мобільних стін з успіхом виконують великі клапті тканини, якщо їх закріпити на мотузці, розтягнутої поміж дерев.

  12var2
 • Затишна місцинка

  Альтанка, оповита рослинами є благодатною оазою прохолоди у спекотні дні. Черешкова гортензія надає живодайної тіні, а під час цвітіння причарує приємними солодкими пахощами.

  12var3

  Зліва: альтанка, оповита рослинами. Справа: основою міні шатра є звичайний тин, плетений з вербової лози.

 • Барвисте шатро

  В’юнкі однолітники, ті ж настурція іпомея, та навіть вогняно-червона квасоля, надзвичайно пишно цвітуть і достатньо швидко ростуть, при цьому шпалери перетворюються у яскраві стіни, що густо вкриті рослинами. Конструкція опори не обов’язково має бути складною, наприклад, це може бути тин з вербової лози. Адже її не буде видно під листям та квітами. Між іншим, для подібної рустикальної побудови чудовим кандидатом буде духмяний горошок адже його природна привабливість добре всім відома.

 • Садова «кімната»

  Домашнього затишку в улюбленому місці для відпочинку можна досягнути, прикрасивши його милими декоративними речами. Наприклад, можна створити ансамбль зі свічок у раритетному кованому підсвічнику на столі та музичної підвіски на гілці дерева. Коли раптом подих вітру загасить полум’я свічок, романтична «хвиля» буде підхоплена підвіскою, яка заграє свою сріблясту мелодію.

  12var5

  Аксесуари для саду зроблені власноруч та любимі речі домашнього декорування стануть родзинкою будь якого куточку для відпочинку.

 • Спокій та воля

  Вода є насправді універсальним помічником, який сприяє релаксації та разом з тим вносить в навколишнє середовище елемент стихії, адже вона так і бурлить у центрі джерела! Щоб ноги завжди лишались сухими, поряд зі ставком краще збудувати настил з дерев’яних дошок.

  Коли над водяною поверхнею виступає затишний майданчик, це є досить приємним рішенням для тих хто полюбляє спостерігати за рухами та пересуваннями риб або бобків.

  12var5

 • Розділяй та відпочивай

  Щоб розділити простір на зони – не обов’язково мурувати стіну з каменю, інколи досить позначити межі символічно. Якщо півколом викласти бруківку на газоні, можна з мінімальними витратами вирішити завдання по відокремленню різних зон та майданчиків.

  Важливо: бруківку слід глибоко утопити у ґрунт, тоді вона не буде заважати косити траву.

 • За межею

  Завдяки перголі, навіть найпростішої конструкції, місцинка для релаксації має вигляд кімнати. Подібні споруди зазвичай озеленяються в’юнкими рослинами. Щоб надати їй спеціального шарму, на балки чіпляють тент та ширми з боків, крім того ще підвішують горщики с ампельними рослинами.

  12var6
 • Своя ніша

  Лавка займає дуже мало місця та, якщо обнести її стінками та спорудити дах, за комфортом вона не буде гірше за альтанку. Розташуйте таку неочікувану хатинку серед великих кущів та повноцінний відпочинок буде вам гарантований.

  Дуже важливо: намагайтесь розташувати споруду таким чином, щоб з неї можна було спостерігати найкрасивіші краєвиди саду та околиць.

 • Під прикриттям

  Невисокі стіни з каменю, які, можливо, імітують руїни є чудовим інструментом для розмежування ділянки та створення невеличких майданчиків затишку. Коли таку будову розвернути лицем на південний захід, вдень каміння накопичуватиме сонячне тепло, щоб ввечері його віддавати.

  12var7

  Особливо виграшним варіантом є споруда зі старого клінкеру чи з натурального каменю.

 • Міні-водоймище

  Розмірене плескотіння воли є ідеальним музичним фоном для відпочинку тіла та душі. Це може бути фонтан у старій оцинковані й ванні або водограй у простій прямокутній ємності з неіржавки сталі.

  12var8