Меблі власноруч – розсувні стіл та тумба

By: Євген

mb0st_1_2

Для економії місця в квартирі можна збудувати власноруч та встановити меблі з висувними секціями.

Стіл з висувною секцією

Для економії місця в квартирі можна збудувати власноруч та встановити меблі з висувними секціями. Наприклад, стіл з розмірами стільниці – 900х900 мм. З-під столу можна висувати секцію з розмірами 850х800 мм. Під стільницею висувної секції розташовують шухляду для складання столових приборів. Для монтажу днища з HDF-панелі по внутрішній поверхні царги висувної секції монтують обв’язку на ПВА та саморізах, яку роблять з букових рейок 20х10 мм.

Стільниця висувної секції стола на царзі не закріплена. При необхідності її можна висувати або засувати на 150 мм. Стільниця висувної секції зроблена з двох половинок 850х400 мм. Під стільницею пласка шухляда для складання столових приборів.

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

Перед родинним бенкетом стіл переміщують до центру кімнати – за ним з комфортом можуть поміститися восьмеро людей.

mb0st_3_5

Дві половинки стільниці закріплені трьома гачковими петлями. Деталі царги та ніжок створюють єдину конструкцію, яку зкріплюють саморізами (під кутом 45 градусів), шкантами на клею ПВА, та меблевими кутками.

Оскільки царга зовнішньої секції не замкнена по периметру, то для підвищення жорсткості стільниці її по периметру прикріпляють до ніжок кутками з саморізами та шкантами на ПВА. Крім того, під кутки в стільниці та царзі зроблені вирізи, щоб вони не випинались та не заважали пересуванню внутрішньої стільниці.

Деталі ніжок та царги вирізають зі столярного щита вісімнадцять міліметрів завтовшки та вкривають безбарвним лаком в три шари.

mb0st_6_7

Складальна схема столу з розмірами. Не показані обидві стільниці та днище ящика. Ніжки висувної секції встановлені на ролики. Між підлогою та ніжкою має бути зазор у 2,5 мм.

. . . . .

Тумба для білизни

Біля цього столу можна встановити і тумбу, знов таки з висувною секцією для білизни. Як і у столу, висота тумби 760 мм. Коли стіл стоїть біля тумби – маємо одну велику стільницю.

mbt1_2

Ящик тумби пересувається до повного висування.

Тумба та ящик – каркасні, зроблені з рейок 40х20 мм та нижні подовжні 60х20 мм. Бічні стінки тумби оздоблюють панелями ПВХ та плівкою «клен». Верхня панель – ламінована ДСП. Бічні панелі ящика – вкладаються, для чого в рамах з букових рейок 20х10 мм робиться обв’язка. Днище підсилюють розкладками 60х10 мм, які кладуть вздовж. На них впоперек кладуть панелі ПВХ.

mbt3

До фасаду ящика прикріплять каркасну панель, оздоблену ротанговим полотном. Ящик пересувається по напрямним повного висування (600 мм).

mbt4

Рознесена схема з розмірами для складання тумби для білизни