Коли у вас виникне бажання створити острівець зелені посеред кімнати, знайте, що це не просто можливо, але й не складно. Для цього можна спорудити квіткову колонаду з підставок, облицювавши їх плиткою.
Квіти та інші рослини виставляють не лише на підвіконнях, але й по всій квартирі, зосереджуючи їх у «зелені острівки». За допомогою кількох колон-підставок можна навіть створити цілу «квіткову оазу».
Квадратні колони-підставки виготовляють з чотирьох деталей з ДСП, щільно з’єднуючи їх між собою. Щоб не різати облицювальну плитку, розраховують розміри колон. Ширину плитки слід помножити на два, прибавити ширину шва та товщину плитки, а з того, що вийде, відняти товщину ДСП. Висоту колони з урахуванням розмірів плитки та ширини шва можна обрати і самостійно. Далі, по внутрішніх розмірах колони з ДСП вирізають два квадрати, призначених для днища та підставки під квітковий горщик. Всі деталі склеюють та фіксують шурупами-саморізами. Напрямні отвори попередньо зенкують під голівки шурупів. Для захисту ДСП від вологи коробку колони просочують ґрунтовкою, не забуваючи й про ребра деталей.
Дивіться відео ідеї сухого струмка
Після висихання ґрунтовки на поверхню колони наносять шар клею для плитки та втискають у нього плитки першого ряду. Коли клей підсохне, укладають другий ряд. Після висихання клею шви між плитками затирають, після чого миють поверхню вологою губкою. Верхні ребра стінок колони закривають профільною розкладкою, саджаючи її на клей та саморізи. Розкладку ґрунтують та фарбують так само, як і поверхні колони. Щоб важкі підставки разом з квітами можна було пересувати в потрібне місце, слід до днища кожної колони прикріпити по чотири невеличких мебльових колесики.
1. Лист ДСП розкроюють на деталі ручною дисковою пилою за допомогою напрямної дерев’яної рейки 2. Стінки та днище колони склеюють та фіксують саморізами або цвяхами. У будь-якому випадку знадобляться напрямні отвори. 3. Склеєний корпус ґрунтують для захисту від вологи. У якості ґрунту можна використовувати емульсію ПВА 4. Коли ґрунтовка повністю висохне, на поверхню, яка підлягає облицюванню, зубчастим шпателем рівномірно вкладають клей для плитки. 5. Кожну плитку акуратно втискають у шар клею. Плитки вкладають рядами, пильнуючи за однаковістю товщини швів. 6. Коли клей для плитки повністю схопиться, шви затирають. Колір складу для затирання обирають відповідно до кольору плитки та інтер’єру.
7. Верхні ребра стінок колони для квітів та наклеєних плиток маскують профільною розкладкою. 8. Розкладки та внутрішню поверхню колон для квітів ретельно ґрунтують 9. Після підсихання ґрунту плитку захищають малярною стрічкою та фарбують внутрішню поверхню колони у потрібний колір
. . . . . .