Корисні побутові поради

By: Євген

ppor0

Шуруп з секретом

Якщо сточити частини шліців, які відповідають за викручування шурупа, то після того, як шуруп закрутять, викрутити його вже не вдасться. За допомогою таких «зіпсутих» шурупів доцільно прикручувати петлі для навісних замків, встановлювати різні накладки на вхідних дверях, закріпляти речі на човнах, які лишають без нагляду.

Однак, треба мати на увазі, що таке рішення зворотного ходу не має. Тож, перед тим, як ним користуватися, слід подумати – «а чи насправді це так доцільно у саме цій ситуації?». Адже такий шуруп буде вкручений майже навічно, і лише прийдешні покоління можливо знайдуть метод його відкручування.

На малюнку червоними стрілками позначені місця на голівці шурупа, які треба сточити.

ppor1_2

Надійна петля

Зробити таку петлю на сталевому тросику досить складно: щоб зв’язати вузол з металевого тросика потрібні особливі уміння, та й виглядати така петля буде не зовсім акуратно.

Заплести її – ще складніше. Тому нерідко пропонуються методи, засновані на щільному стисканні кінців петлі, що дає досить надійний результат.

Можна використовувати гвинтові затискачі, але, якщо їх немає під рукою, можна просто обрати три звичайні гайки. Такі, щоб крізь їхній отвори можна було пропустити тросик, загнути з нього петлю та знову кінець тросика пропустити крізь усі гайки.

Після цього гайки треба сплескати молотком.

Приборкання подовжувача

Для роботи на ділянці електроінструментами, підключення насосу або інших справ, пов’язаних з підключенням до мережі зазвичай використовують довгий електричний шнур – подовжувач.

Але інколи з ним буває забагато клопоту – він плутається, в’яжеться у вузли, його важко акуратно складати.

Позбавитись від цієї мороки назавжди допоможе нескладне пристосування – дерев’яна хрестовина, закріплена на дні пластикового цеберка. Як це зробити – вказано на малюнку. Вилка на кінці шнура виводиться назовні через отвір, просвердлений в стінці цеберка. Провід виток за витком вкладається у відро навколо хрестовини. Такий подовжувач зручно зберігати та переносити.

Звичайно, цеберко тут не має бути новим та герметичним, а замість хрестовини можна використати відповідний урізок пластикової труби, головне, щоб її можна було закріпити на дні цеберка.

ppor3_4

Полегшення при навішування дверей

Зазвичай для ремонту або фарбування двері знімають з петель та виносять у місце, зручне для роботи.

Зняти двері просто навіть самому без допомоги. Повісити назад – це вже морока та більш складне завдання. Тут одному вже зовсім важко. Адже необхідно одночасно точно попасти двома штирями в петлі. Доки пораєшся з однією петлею, на другій штир уходить вбік. Тут вже хочеться покликати помічників.

Але є простий метод приборкання норовливих дверей.

Для цього слід укоротити один з штирів приблизно на п’ять-десять міліметрів. Це нескладно зробити ножівкою або болгаркою з обрізним диском.

Тепер при встановленні дверей достатньо завести в петлю спочатку довгий штир, трішки його утопити, а після того, не тривожачись, що перший штир зіскочить, завести у отвір другий, який укоротили.