Не завжди придбаними речами, навіть такими, як аркова теплиця, можна одразу успішно користуватися без суттєвих доробок.
Інколи, встановлюючи привезену з магазину тепличку з полікарбонатним покриттям, можна при складанні упевнитись, що без доробок краще нею не користуватися. Навіть, якщо все нібито в нормі: і розміри (зазвичай 3х4 м) оптимальні, і дверцята по обох торцевих стінках, і по дві кватирки. Однак, більш ретельний огляд може виявити і дефекти у зварних з’єднаннях, які нерідко не зачищають, і кривизну дуг, відсутність опорних брусів, дефіцит метизів та відставання фарби. Тим більше, якщо теплиця купувалася не в магазині, а «на руках».
Тоді прийдеться виправляти недоліки самому. Конструкцію теплиці не гріх доповнити опорною рамою розмірами 3х4 м (Малюнок 1., поз.2), яку можна зварити з сталевого профілю 20х40 мм. Раму треба підсилити скісниками, а по кутах приварити чотири скоби-ручки (поз. 5), щоб теплицю було легко переносити з місця на місце. Далі до рами приварюють торцеві діагональні трубчасті тяги для збільшення стійкості.
Малюнок 1.
- теплиця 3х4 метри, яку купили.
- опорна рама 3х4 м.
- шпінгалет дверей.
- ручка дверей.
- ручка для перенесення теплиці.
- відкидна тяга кватирки.
- відкидний упор дверей.
- петля упору дверей.
- пластина.
- саморізи по металу Ø 4х16 мм.
- пружина тяги кватирки.
- Опорна рама, зварена з труби прямокутного перерізу додає теплиці міцності та стійкості. Додаткової жорсткості каркасу теплиці дають скісники в кутах рами та діагональні трубчасті тяги.
- Торцева стінка теплиці з дверима та кватиркою.
- Ручка для дверей та шпінгалет прикріплені до каркасу дверей саморізами по металу.
- В зачиненому стані кватирка зафіксована звичайною закруткою для кватирки.
- Кватирку у відчиненому стані фіксує тяга, яку вставляють у відповідну частину закрутки кватирки.
- Якір, що згинають з арматури та забивають у ґрунт, своїм гачком утримує теплицю за ручку для перенесення.
- Відкидний упор, що забивають у ґрунт, утримує двері у відчиненому стані. При зачинених дверях упор закладають за пластину.
Практика вказує на вірність вибраного шляху, і те, що вирішення доробити теплицю є правильним. Двоє дверей та чотири кватирки дозволяють ефективно провітрювати внутрішній простір. Свіжий ґрунт радує якістю помідорів, що дозріли у холоди. При раптових заморозках для врятування врожаю досить встановити в теплиці тепло-вентилятор потужністю у 500 Вт. Час від часу тепличку можна пересувати на інші грядки, адже для цього все передбачено.