Покращуємо теплицю, яку купили

By: Євген

tepl0

Не завжди придбаними речами, навіть такими, як аркова теплиця, можна одразу успішно користуватися без суттєвих доробок.

Інколи, встановлюючи привезену з магазину тепличку з полікарбонатним покриттям, можна при складанні упевнитись, що без доробок краще нею не користуватися. Навіть, якщо все нібито в нормі: і розміри (зазвичай 3х4 м) оптимальні, і дверцята по обох торцевих стінках, і по дві кватирки. Однак, більш ретельний огляд може виявити і дефекти у зварних з’єднаннях, які нерідко не зачищають, і кривизну дуг, відсутність опорних брусів, дефіцит метизів та відставання фарби. Тим більше, якщо теплиця купувалася не в магазині, а «на руках».

Тоді прийдеться виправляти недоліки самому. Конструкцію теплиці не гріх доповнити опорною рамою розмірами 3х4 м (Малюнок 1., поз.2), яку можна зварити з сталевого профілю 20х40 мм. Раму треба підсилити скісниками, а по кутах приварити чотири скоби-ручки (поз. 5), щоб теплицю було легко переносити з місця на місце. Далі до рами приварюють торцеві діагональні трубчасті тяги для збільшення стійкості.

tepl1

Малюнок 1.

 1. теплиця 3х4 метри, яку купили.
 2. опорна рама 3х4 м.
 3. шпінгалет дверей.
 4. ручка дверей.
 5. ручка для перенесення теплиці.
 6. відкидна тяга кватирки.
 7. відкидний упор дверей.
 8. петля упору дверей.
 9. пластина.
 10. саморізи по металу Ø 4х16 мм.
 11. пружина тяги кватирки.
tepl2
 1. Опорна рама, зварена з труби прямокутного перерізу додає теплиці міцності та стійкості. Додаткової жорсткості каркасу теплиці дають скісники в кутах рами та діагональні трубчасті тяги.
 2. Торцева стінка теплиці з дверима та кватиркою.
 3. Ручка для дверей та шпінгалет прикріплені до каркасу дверей саморізами по металу.
 4. tepl3
 5. В зачиненому стані кватирка зафіксована звичайною закруткою для кватирки.
 6. Кватирку у відчиненому стані фіксує тяга, яку вставляють у відповідну частину закрутки кватирки.
 7. Якір, що згинають з арматури та забивають у ґрунт, своїм гачком утримує теплицю за ручку для перенесення.
 8. tepl4
 9. Відкидний упор, що забивають у ґрунт, утримує двері у відчиненому стані. При зачинених дверях упор закладають за пластину.

Практика вказує на вірність вибраного шляху, і те, що вирішення доробити теплицю є правильним. Двоє дверей та чотири кватирки дозволяють ефективно провітрювати внутрішній простір. Свіжий ґрунт радує якістю помідорів, що дозріли у холоди. При раптових заморозках для врятування врожаю досить встановити в теплиці тепло-вентилятор потужністю у 500 Вт. Час від часу тепличку можна пересувати на інші грядки, адже для цього все передбачено.