Обличкування сходів плиткою

By: Євген

shodi_plitka0

Якщо в будинку йде реконструкція підвального поверху, можна подумати про обличкування сходів, що ведуть до льоху, керамічною плиткою. Але старі сходи прийдеться ретельно вирівняти та підготувати до укладання плитки.

Поверхня, яку збираються личкувати плиткою, має бути рівною. Це в значній мірі підвищить міцність та довговічність покриття. Для цього треба знищити нерівності на щаблях бетонних сходів. Цементні розчини та спеціальні шпаклівки, які використовуються для цього, з урахуванням співвідношення інгредієнтів, можна використовувати як для підвищення адгезії, так і для одержання оптимальної консистенції при вирівнювання поверхні.

Перш, ніж приступити до роботи, сходи слід уважно оглянути та в першу чергу усунути поверхові шпарини. Треба вияснити, чи буде збільшуватися тріщина, адже це свідоцтво міцності цієї споруди. Для цього тріщину замазують гіпсом. Якщо через два тижні гіпс залишиться неушкодженим, то тріщину можна просто шпаклювати. Також необхідно видалити з поверхні сходинок всі залишки старої фарби або клею будівельним феном.

Витрати шпаклівки визначаються товщиною шару та властивостями основи. Якщо прийдеться вирівнювати перепади до п’яти міліметрів, витрати сухої суміші можуть сягати 8,5 кг/м2. При товщині шару у 15 мм це значення може вирости до 25 кг/ м2.

shodi_plitka1

Чітко визначити перепад рівнів на поверхні сходинок допоможе правило.

Через день по сходах, які вже підготували, вже можна ходити. А до обличкування плиткою краще приступити через дві доби, коли поверхня затвердіє повністю.

Для обличкування сходів плиткою потрібні

Інструменти:

Пензель, або щітка, малярний пензлик, правило, металеве гладило, вулична мітла, цеберко для розчину, дриль з мішалкою.

Матеріали:

Шпаклівка, цемент, дошки та цвяхи для опалубки.

1. Спочатку слід ретельно вичистити сходи від пилу та забруднень. Щіткою рясно зволожити сходини для зв’язування пилу та підсилення адгезії при нанесенні шпаклівки.

shodi_plitka3

2. Цементний розчин та шпаклівку наносять на пошкоджені т викривлені поверхні щаблин, і як ґрунтовку, і для затиранні дрібних нерівностей. Масу з цією метою готують в консистенції, яка є найкращою для розмазування.

shodi_plitka_4

3. Після цього слід рівно встановити дошки опалубки та зафіксувати їх в потрібному положенні цвяхами, які забивають по боках. Верхня рівна частина дошки позначає кромку сходинки яку будемо робити.

shodi_plitka_5

4. Щоб зробити затирання, розчин готують більш густішим, щоб маса добре розкладалась на поверхнях сходинок та розгладжувалась металевим гладилом.

shodi_plitka_6
shodi_plitka2