Антикварні речі завжди прикрашають кімнату, а особливо загадково та привабливо виглядають реставровані предмети старовини. Про старий стілець, декорований у дещо незвичний спосіб можна сказати те ж саме.
До реставрації цей предмет умеблювання, який є однолітком віку, що минув, так відповідно і виглядав, але після неї він не просто помолодшав, але й став справжнім арт-об’єктом. Це все завдяки авторському оздобленню контрастним мереживом та особливій техніці фарбування деревини.
1.Спочатку поверхні стільця зачищають шмерґелевим папером із середнім зерном, хоча можна скористатися й шліфувальною машинкою. По закінченню операції слід видалити пил вологою ганчіркою. 2-3. Далі наносять білу водоемульсійну фарбу пензлем та поролоновим валиком. Після зачищення на поверхні залишиться трішки деревинного пилу, але цього й треба. Він злегка тонує чисту білу фарбу. Фарбу наносять у 2-3 шари, просушуючи кожний шар повністю. Для пришвидшення процесу можна використати побутовий фен.
4.Після повного висихання фарби (краще добу до стільця не наближатися), місця, що випинають натирають дрібнозернистим шмерґелевим папером. Тут метою є вирівнювання нерівності фарби та проявлення фону де-інде. Якщо фарба буде сходити важко, можна використати щітку для металу. Після цієї операції поверхня трішки вибілиться та набере досить приємною при торканні матовості та гладкості. 5. Потім приступають до сидіння. Беруть квадрат досить щільної тканини для меблів та розкладають на ньому мереживо трьох видів. Мереживо прострочують до тканини швейною машинкою.
6.У нас вийшов круг з мережива, пришитий до меблевої тканини 7. До поролону прикладають дерев’яну основу сидіння, обводять та вирізають поролоновий круг, трішки менший в діаметрі, ніж основа. Приклеюють поролон зверху основи клеєм «Момент».
8-9.Тканину з мереживом накладають на основу, добре натягають та зі зворотного боку прикріпляють меблевим степлером. Сидіння вкладають у пази стільця, а до спинки вішають декоративну китицю ручної роботи. Таку ефектну китицю можна зробити заздалегідь зі скляних намистин та яскравих прозорих шовкових стрічок.
Матеріали та інструменти
- Старий дерев’яний стілець
- Біла водоемульсійна фарба
- Щільна меблева тканина білого кольору
- Мереживо
- Сидіння для стільця
- Поролон
- Декоративна китиця
- Швейна машинка
- Шмерґелевий папір
- Пензлі
- Клей «Момент»
- Меблевий степлер
- Поролоновий валик