Шпаківня – проста робота для початківців, саме те, чим можна зайнятися батькові з сином.
Варіант 1.
Ця шпаківня – найпростіша, її може зробити навіть новачок. Тут мінімум деталей, які прийдеться пиляти під кутом.
Передню та задню стінки роблять, пиляючи дошку завширшки у 100 мм. Верхні кути випилюють під кутом у 60 градусів, формуючи гребінь. Далі відступають від вершини 250 мм та відпилюють горизонтальне нижнє ребро задньої стінки. На передній стінці виконують нижню напівкруглу кромку та свердлять отвір Ø 32 мм, відступивши від вершини 75 міліметрів.
Далі випилюють бічні стінки та на їх верхніх ребрах знімають фаски під кутом 60 градусів. Прикріпляють до передньої стінки бічні стінки, після чого вставляють та прикріпляють дно.
До виготовлення даху випилюють оздоблювальні елементи та підпилюють кут так, щоб звис став горизонтально.
З дошки 200 мм завширшки випилюють секції даху та на ребрах секцій знімають фаски під кутом 60 градусів. Переднє ребро даху можна залишити прямим, або підрізати фігурно.
Далі шпаківню складають та декорують – зачищають, вкривають фарбою зовнішні поверхні.
Варіант 2.
Ця шпаківня трішки більша за попередню. Передню стінку випилюють з дошки завширшки у 165 мм. Верх – загострений з кутом при вершині 120 градусів, нижній – фігурний. Задня стінка подібна до передньої, але нижнє ребро – горизонтальна лінія.
Передню стінку бажано прикрасити акуратним різьбленням. До бічних ребр передньої стінки приклеюють та прибивають крильця – прямокутні трикутнички з кутом 30 градусів на відстані 175 мм від нижнього ребра. Свердлять вхідний отвір діаметром 37 мм. Перед випилювання дна роблять бічні стінки та на їхніх верхніх ребрах знімають фаски під кутом 60 градусів. Залишається скласти та оздобити шпаківню.
Деталі (матеріал – сосна)
Варіант 1
Варіант 2