Спальне місце в сауні

By: Євген

spamisc00

Коли йде будівництво дачі, всі цікавляться датою новосілля. Але коли цей день наступає, у господаря райського куточка починаються турботи – де розмістити гостей на ніч після святкового мангалу.

Вихід може бути різним, наприклад для таких «пікових» ситуацій можна передбачити місце у сауні. Прийдеться, звичайно, додатково попрацювати, зробити верхній приполок відкидним, а ширший, нижній – пристосувати під ліжко.

spamisc1

Спочатку демонтують верхній приполок, а поверхню нижнього зашивають вагонкою з деревини до стінки сауни. В результаті з’явиться основа під матрац або сінник (для романтики) розмірами десь 1,2х2,05 м – майже двоспальне місце. Після цього відновлюють верхній приполок. Для цього на торцях рейок, що залишились після розбирання роблять вибірки на половину товщини. Ці рейки складають подовжню частину рами основи приполка. Таким же чином ножівкою та стамескою готують і бічні частини приполку довжиною по 0,6 метри.

spamisc2

Саморізами з’єднують деталі, які створилися, у півдерева. Для збільшення міцності та жорсткості також прикріпляють саморізами пару рейок всередині рами. Далі обшивають її вагонкою та мають майбутній верхній приполок. Ним він стане лише після того, як буде зафіксований у вигляді високої лавки сидіння. Для закріплення приполка на висоті 40 сантиметрів від нижнього приполка саморізами прикручують до стіни рейку на всю її ширину.

spamisc3

До цієї ж рейки, також саморізами, приполок ставлять на петлі. Виходить конструкція, яка нагадує відкидну полицю у плацкартному вагоні (5). Але спирання на бруски, що прикріплені до бічних стінок замало, щоб приполок витримував вагу двох людей. Тобто треба передбачити третю опору, виготовити її з двох рейок довжиною по 35 сантиметрів, та скріпити між собою дошкою вагонки.

Цю конструкцію двома петлями прикріпляють до внутрішніх рейок перемичок відкидного приполка. Досить відкинути приполок горизонтально – сауна готова до використання за своїм прямим призначенням. Треба враховувати, що відкидний приполок обов’язково повинен фіксуватися як в горизонтальному положення, так і тоді, коли його опустять. Ця вирішується за допомогою шпінгалетів.

Вентиляцію в сауні можна організувати просто, для неї використовують урізок труби ПВХ (6).

spamisc4

Ночівля в сауні має лише одну незручність. Якщо вночі захочеться вийти на повітря, не слід забувати про кам’янку (7). Вона може являти собою деяку перешкоду, на яку зі сну можна наштовхнутися, особливо, якщо ввечері лазня була особливо ефективною.

spamisc0