Заміна блоку вимикачів

By: Євген

blok_vimikach0

Старі блоки вимикачів, навіть, якщо вони вірою і правдою служать не один десяток років, все ж краще замінити. Особливо, зважаючи на те, що в хаті з’являється все більше приладів з вилками Євро. Це не так складно, проте – свої тонкощі є й тут. Наприклад, тридцятирічного «дідуся» (1) ви вирішили замінити на щось подібне, але сучасне (2).

blok_vimikach_1

Для роботи знадобляться закрутка-індикатор, пасатижі, набір закруток, бокорізи та шпаклівка (3). Спочатку слід відкрутити два гвинти, якими кріпиться старий блок, обережно витягнути його з корпусу, не від’єднуючи проводи (4) та визначити індикатором фазний провід. Після цього слід відключити відповідний автомат в електрощітку (викрутити пробки). Роздивитись проводи, впевнитись в їх придатності да достатній довжині для підключення нового блоку. Щоб потім заново не користуватись індикатором треба фломастером помітити проводи.

Цікаве відео на нашому каналі: Фігурки з фанери для саду

blok_vimikach_2

За допомогою закрутки проводи від’єднують від блоку та на фазний провід надягають трубку з ПХВ (5). Перед демонтажем з ніші металевого корпусу блока, рекомендовано приліпити до стіни будівельним скотчем паперову коробочку – сміття падатиме в неї, а не летітиме на підлогу (6), тоді можна витягати й корпус. Новий корпус може виявитися глибше старого, в такому випадку твір слід акуратно заглибити побідитовим свердлом. Далі отвір очищають пилососом та вологою ганчіркою, та приміряти блок – чи ідеально підходить (7). У пластиковому корпусі слід зробити отвір (8) та пропустити проводи крізь нього (9). Далі – розвести трішки шпаклівки та заповнити нішу розчином (10). Туди вдавлюється корпус блоку та ставиться розпірка до схоплення розчину (11). Після того, як розчин схопиться, треба трішки додати по краях та розрівняти рівно зі стіною.

Далі не завадить намалювати схему підключення споживачів електроенергії та місця вимикачів на ній. Схеми старого на нового блоків трішки відрізняються.

blok_vimikach_3
blok_vimikach_4

Залишається випрямити проводи, відчистити їх від шпаклівки та зачистити кінці (12). Гвинтами під’єднати до корпусу блок та підключити проводи відповідно до схеми (13). Тепер треба просто вирівняти вимикач та розетку за допомогою регулювальних гвинтив та встановити кришку, вставити клавіші та пригвинтити кришку. До цієї розетки можна підключати вилки будь-яких приладів, та й клавіші працюють чітко.