Ізоляція стін льоху

By: Євген

З’явлення сирості на стінах льоху у більшості випадків викликане поганою гідроізоляцією фундаменту та цоколю будинку. Усунути дефект можна оновленням захисного покриття.

Для оновлення або нанесення нового шару гідроізоляції на зовнішні поверхні стін льоху треба відкопувати по периметру весь фундамент до самої основи. Після того треба оцінити, чи треба видаляти, чи залишити старі шари гідроізоляції, вирішити, наприклад, чи потрібно в умовах глинистого ґрунту облаштовувати дренаж. Якщо ні – треба одразу ж починати ґрунтовку стіни.

Дивіться відео ідеї сухого струмка

У якості ізолюючого матеріалу можна скористатися бітумно-каучуковою масою, яку наносять на стіну за один раз шаром товщиною 4-6 мм. Це еластичний матеріал, який можна використовувати для заповнення тріщини шириною до двох міліметрів.

Одночасно можна зробити і теплоізоляцію.

У якості матеріалу для теплоізоляції можна використати плити з екструдованого пінополістиролу, які укладають зі зміщенням швів до рівня трохи нижче землі (на відміну від бітумно-каучукової маси, яку наносять вище рівня земля на 35-50 см).

Ізоляційні плити закріпляють на цій же бітумно-каучуковій масі. Можливо використання й монтажної піни, яка одночасно заповнює шви між плитами.

loh_gidro1

. . . .

1. У якості ґрунтовки використовують суху суміш, яку розводять у воді у співвідношенні 1:1

2. За допомогою кельми бітумно-каучукову масу рівномірно та за один раз наносять на заґрунтовану стіну.

3. Цю ж масу використовують й для кріплення ізоляційних плит. Масу наносять на плити «коржами».