Інструментальня на коліщатках

By: Євген

instr0

Якщо вам подобається майструвати, та всі технічні роботи по хаті намагаєтесь робити своїми руками, то така інструментальня вам стане у пригоді. А змайструвати такий візочок дуже просто.

instr1

В цій пересувній інструментальні можна розмістити не лише всі самі ходові інструменти, але й електричні машини, які часто використовуються.

instrum1

Перелік деталей та матеріалів

instrum1t

. . . . .

Крім того потрібні шурупи, цвяхи, клей для деревини

Матеріали для її виготовлення можна знайти в обрізах, які часто-густо лишаються після ремонтів, брусків з сосни невеликого перерізу та багатошарової фанери товщиною 8-10 мм. Рекомендовані розміри основних елементів приведені у таблиці та на малюнку, де номера співпадають. Звичайно, ці розміри можна міняти, щоб пристосувати інструментальний стояк для своїх специфічних потреб.

Починати роботу слід з вирізання двох пар передніх та задніх ніжок. Їх вирізають з брусків перерізом 45х45 мм. Одразу ж на заготівках задніх ніжок слід висвердлити на глибину 15 мм глухі отвори Ø 30 мм для круглої ручки перекладини. При наступному складанні ручку у ці отвори не вклеюють, а просто ставлять без додаткового кріплення.

Потім з багатошарової фанери вирізають передні, задні та бічні стінки, а також обидва днища верхньої та нижньої шухляди. По кутах заготовок кожного з днищ роблять квадратні вирізи 45х45 мм для ніжок. Далі до ніжок шурупами прикріпляють бічні стінки обох шухляд.

Дивіться відео ідеї сухого струмка

Днище верхньої шухляди можна встановити одразу на місце, а на заготівці нижньої слід попередньо розмітити положення внутрішніх перетинок, які розділяють об’єм цієї шухляди на окремі ланки для дрилю, шуруповерту, електролобзика та інших інструментів. Бажано також передбачити ланки для зарядного пристрою та продовжувача. Перетинки вирізають з фанери товщиною 8-10 мм та вклеюють на своє місце після встановлення днища.

Всі інші деталі стояка-візочка, враховуючи й бічні навісні кишені, кронштейни з гніздами для ручних інструментів, висувні шухляди та пенали краще зробити такими, що легко знімаються. Тоді будь-коли їх можна легко вийняти, переробити та модернізувати. Замість саморобних тут доцільно використати ящики та пенали з пластику, які можна купити у магазині, наприклад, для свердел, пробійників, кріпильних деталей та інших дрібниць.

instrum2

Навісні утримувачі інструменту. Розподільники секторів бажано зробити такими, щоб знімалися. Задня ніжка з колесиком Конструкція та вузли стояку-візочка для інструментів

Конструкція та вузли стояку-візочка для інструментів

instrum3

. . . . . .

instrum4

instrum5