Огорожі для квітників з пластику та металу

By: Євген

ogorplmet0

Легкі та доступні огорожі з пластику

Пластик довго служить, він є хімічно стабільним, його не бере корозія, він не гниє та не стає гарячим від сонця. Недолік – відчуття дешевини, а інколи й вульгарності, але сучасні виробники намагаються уникнути цього та пропонують пластикові огорожі для клумб та квітників, які одразу не відрізнити від дерев’яних або кам’яних.

Пластикові огорожі розділяють на бордюрні стрічки та секційні парканчики. Бордюрну стрічку випускають у рулонах, вона гнучка, а її фактура в стані імітувати будь-який матеріал, від деревини до каміння. Встановлення такої огорожі для клумби або квітника є досить простим – прокопати канавку, край стрічки встановити туди, засипати ґрунтом та витрамбувати.

ogorplmet1

За допомогою киянки досить просто упоратись з утопленням пластикової стрічки у м’якому ґрунті. Сніжно-біла пластикова огорожа створює відчуття прохолоди.

Огорожі у вигляді секційних пластикових парканчиків привабливіші за рахунок більшої, ніж у стрічки, міцності, легкості пересування на іншу ділянку. Знизу вони мають кілки, які гумовим молотком заганяються у ґрунт. Треба лише пильнувати, щоб всі секції опинилися на одній висоті.

І глухі декоративні парканчики з пластика, і бордюрні стрічки, як огорожі для клумб та квітників дозволяють не лише окреслити межі, але й не дають ґрунту, воді для поливу та добривам просочуватися на стежки. Для цього треба упевнитись, що краї окремих секцій стикуються щільно, без щілин.

ogorplmet2

. . . . .

Яскраві кольори огорожі потребують ретельного підбирання сортів рослин. Готові секції залишається тільки розташувати у потрібному місці.

ogorplmet3

. . . . . Пластик ніяк не обмежує фантазію дизайнера

ogorplmet4

. . . . .

Пластикова огорожа-бордюр, що імітує каміння

Металеві огорожі для квітників

Майстри дійсно можуть викувати з металу шедеври з унікальними візерунками. Металеві грати бувають ажурними, привабливими, надійними, виглядають досить поважно та дорого, нестандартно, але потребують захисту від корозії. Залізні огорожі для квітників обробляють антикорозійним складом коли встановлюють, а лише потів фарбують спеціальними фарбами, які добре лягають на метал. Куті огорожі для клумб можуть бути в гармонії з будь якими рослинами, камінням, деревиною, лавками мангалами, водоймами та світильниками. Вони залишаються розкішними і взимку.

ogorplmet5

Метал дозволяє створити розкішні форми для будь якого квітника. Елементи огорожі і самі в стані бути мініатюрними клумбами.

Рекомендують обирати візерунок кованих виробів без загострених елементів, особливо, коли на дачі бувають діти та тварини. Огорожа для квітника з металу може бути кованою, вилитою та зварною. В останньому випадку її можна зробити власноруч, якщо є зварювальний апарат та шматки труб. Дослідивши матеріал, який лежить без діла, обмислюють нескладний візерунок та зварюють його з підготованих деталей. Для встановлення огорожі для квітника з труб або арматури, треба запастися необхідною кількістю штирів. Їх закріпляють у розчині, яким заливають канавку навколо квітника. Далі деталі огорожі слід приварити до штирів.

ogorplmet6

Металеві огорожі бувають досить вигадливими. Криволінійна огорожа з залізної смуги.

ogorplmet7

Мережева огорожа квітника