Компактний стіл для дачі – власноруч

By: Євген

skladstil0

Перед тим, як майструвати стіл – озирніться навколо, роздивіться табурети, тумби, лави та шафи у кімнаті, адже стіл має бути виконаним у тому ж стилі й з подібного матеріалу, що й інші меблі.

Корпус нерухомої частини столу роблять з мебельного соснового щита, у стільницю та поворотну частину (бруски рами) – з березового.

Набір заготовок одержимо після поздовжнього та поперечного розкроювання.

В нижній частині стояків можна зробити вирізи, для чого спочатку свердлять отвори діаметром 35 мм, після чого зайве видаляють лобзиком. Цим же інструментом попередньо відпилюють і кути стільниці з припуском. Потім їх доводять личкувальною машинкою.

Далі всі деталі теж личкують та вкривають лаком у три шари.

skladstil1_2

Склеювання рами на шипах Розмічання стояків для з’єднання зі стільницею

Попередньо раму складають на шипах. Для цього у горизонтальних брусках свердлять отвори діаметром 8 мм, та у відповідних брусках, що з’єднуються з ними.

Тут допоможуть шпичасті шаблони.

До шипів додають саморізи для міцності рами.

skladstil3_4

Свердлення отворів в стояках під штоки ексцентриків Горизонтальні елементи конструкції – стільниця та нижня полиця готові до складання

Нижня поличка прикріпляється до стояків за допомогою шипів та кутків. Спочатку полицю розмічають, після чого просвердлюють в торцях продовжні отвори. З використанням тих же шпичастих шаблонів-пробок позначають у стояках відповідні отвори.

Цікаве відео на нашому каналі: Фігурки з фанери для саду

Стільницю прикріпляють до стояків ексцентриковими стяжками. Першим ділом свердлять отвори діаметром сім міліметрів під штоки, по цим отворам свердлять відповідні отвори діаметром п’ять міліметрів знизу стільниці. На нижню поличку встановлюють кутки, в отвори стільниці завертають штоки ексцентриків.

З подальшим складанням проблем вже не буде. До основної частини стільниці прикріпляється і підготована поворотна частина. Прийдеться трішки фрезерувати кути обох частин – під петлі.

Також на петлях кріпиться й поворотна рама, для чого знадобиться струбцина. Деталі стискаються разом – і петлі легко встановлюються. Потрібний зазор забезпечить рейка потрібної товщини, яку прокладають між ними.

skladstil5

Складання столу. Видно відкоси для жорсткості, кріплення поворотної рами на петлях

Щоб конструкція була жорсткішою, можна скористатися досвідом з будівництва каркасних будинків – відкосами, які у меблях майже не використовуються.

Щоб зафіксувати раму у розгорнутому положенні, в нижній частині поворотної стільниці закріпляють дерев’яний клин з вирізом, який дає можливість легко обернути рамку та зафіксувати її у потрібному положенні.