Трап на горище

By: Євген

pohozh1

Все частіше з’являється бажання в облаштуванні простору на горищі як додаткового затишного куточку у будинку. Багато хто при будівництві не врахував таку необхідність, тож можливість сходження на горище ускладнена. Саме тому користуються підвищеним запитом складані сходи до горища. Їхня конструкція дає можливість встановлювати їх з найменшими витратами зусиль в домах з різною висотою стелі.

Габаритні розміри трисекційних сходів на горище

У продажу є багато різних конструкцій та варіантів подібних сходів. Складані дерев’яні сходи-трап мають в складі три-чотири секції. Така будова дає можливість легко прибрати сходи в стелю з використанням особливого стрижня. Драбина у складаному вигляді являє собою блок зі стельовою кришкою. Ляда має утеплення, так що не слід боятися втрат тепла.

Сучасні складані сходи нерідко обладнують сервоповідною, це дає можливість механізувати розкладання та складання трапів на горище.

Але складану горищну драбину можна зробити та скласти і саморуч. Починати слід з замірів висоти кімнати. Нахил сходів складатиме 20-25°.

pohozh1__3jpg

1. Трисекційні дерев’яні трап-сходи. 2. Двосекціні дерев’яні розсувні горищні сходи.

3. Міжповерхові стаціонарні сходи з бильцями.

Якщо висота стелі менше трьох метрів, сходи зазвичай роблять з трьох секцій, які між собою з’єднуються з використанням петель – сталевих підкладнів. Вони забезпечують не лише з’єднання, але й дозволяють в одну лінію розкриватися секціям.

Косоури сходів роблять з дерев’яного брусу, прямокутного у перерізі, без сучків та тріщин, ретельно висушеного. На кінець кожного фрагменту надягають підкладень. Дерев’яні сходинки закріпляють між косоурами шипами або сталевими кутками.

pohozh456jpg

4.Складані металеві сходи.

5. Металеві сходи «ножичного» типу.

6. Варіант конструкції дерев’яних складаних сходів.

Для підйому та опускання сходів встановлюють пружинний сервомеханізм. Для опускання домашнього трапу униз, тягнуть за кільце або шнур, що розташовані на кришці люку. Результатом такої дії буде плавне опускання кришки люка з розташованими на ній у складеному вигляді сходами зі стелі.

Пружинний сервомеханізм завершить плавне встановлення сходів у проріз на стелі.

Після зачищення шкіркою дерев’яні поверхні вкривають меблевим лаком у 2-3 шари.