3D-панелі для стін: матеріали / Будівельні матеріали
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

3D-панелі для стін: матеріали


3d0.jpg (72.38 Kb)

Тримірні оздоблювальні панелі є одним з найпопулярніших декоративних рішень у сучасному інтер'єрі. Вони легко монтуються та невибагливі у догляді, а величезний вибір різновидів рельєфу та орнаменту дозволяє використовувати їх для упорядкування приміщень будь-якого стилістичного напрямку.

3d1.jpg (56.11 Kb)

Гіпс

Найпопулярнішим різновидом стінових матеріалів є 3D-панелі з гіпсу. На ринку вони з’явилися ще в минулому сторіччі як результат природного розвитку технології декоративної ліпнини. Гіпс чудово формується, він є екологічним, практично не обмежує дизайнера в обранні форми.

Але таке оздоблення має й кілька суттєвих недоліків, наприклад – велика вага, немала ціна, крихкість та висока гігроскопічність (1).

3d1_2.jpg (67.69 Kb)

Бамбук

Всіх цих вад позбавлені панелі, що виготовляють з бамбуку (2). Пресовані плити з волокон цієї рослини не лише легкі, але й міцні і без проблем монтуються на стіну за допомогою спеціального клею. Але слід брати до уваги, що у приміщеннях з підвищеною вологістю (кухні, ванна кімната) виріб слід обов'язково вкривати лаком.

Їх недолік – деяка обмеженість декору у порівнянні з гіпсовими плитами.

МДФ

3D-Панелі з МДФ є ще одним практичним варіантом декоративного покриття для стін. Але глибокого рельєфу у цьому випадку досягнути не вдається. Проте, чудова імітація дрібних текстур та різнобарв'я відтінків дозволяє успішно використовувати цей бюджетний вид оздоблення у багатьох стильових рішеннях (3).

3d3.jpg (53.24 Kb)

Пластик

Універсальним засобом для декору є пластик, адже сучасні технології дозволяють виготовляти з нього деталі будь-яких конфігурацій та розмірів. Тому вартість полімерних 3D-панелей може відрізнятися в десятки разів – в залежності від відомості дизайнера та масовості виробництва. Окремі екземпляри пластикового оздоблення можуть бути значно дорожчими гіпсу та навіть скла.

На жаль, полімерні вироби дуже крихкі, та при їх пошкодженні треба замінювати все покриття цілком. До того ж вони бояться високих температур: поряд з пластиком не можна розташовувати нагрівальні прилади та потужні світильники. Але доглядати за панелями досить просто – досить зрідка протирати їх вологою губкою. (4)

3d4.jpg (86. Kb)

Деревина

Рельєфні панелі та плитка з масиву деревини з’явились на ринку не так давно. Такий декор є не тільки екологічним та довговічним, але й мають досить привабливий зовнішній вигляд. Цікаво, що випускають навіть вологостійкі панелі зі спеціально обробленої деревини, якими можна облицювати, наприклад, ванну кімнату. Суттєвий недолік – висока ціна. Навіть серійні 3D-панелі та дерев'яна мозаїка на сітці коштують набагато дорожче, ніж інші вигляди об’ємного покриття. У випадку виготовлення на замовлення таке оздоблення стає ще дорожчим. (5)

3d5.jpg (51.62 Kb)

Скло

Скло з рельєфною поверхнею – відмінний варіант для декорування стін у вологих приміщеннях, але не тільки в них. Воно виглядає досить незвично та візуально збільшує об'єм кімнати. (6) Сучасні технології дозволяють створювати рельєфні скляні панелі великих розмірів, що дає можливість оздобити стіну майже без швів.

3d6.jpg (88.94 Kb)

Матеріал є гігієнічним, це важливо, наприклад, у випадку з кухонним фартухом. Панелі виготовляють з гартованого скла, яке майже не б'ється. Але, звичайно, при контакті з ним слід бути обережним. Недолік все той же – висока вартість.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 
Дизайн маленької кухні. 60 іде...

03 Jun 2022 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

19 Sep 2022 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Дизайн великої кухні в світлих...

11 Nov 2022 ,fersht
Всім власникам великого кухонного простору п...

Камін в інтер'єрі. 100 ідей

11 Nov 2022 ,fersht
Камін в інтер’єрі будинку завжди викликав ві...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Простір під сходами - функціон...

11 Nov 2022 ,fersht
Правильно використаний простір під сходами д...

Маленькі кухні - дизайн

11 Nov 2022 ,fersht
За допомогою нашої статті ви знайдете ідеаль...

Смарт кухні. Ідеї дизайну

11 Nov 2022 ,fersht
У цій статті ви знайдете ідеї для смарт кухн...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up