Де гроші? А гроші – у сейфі! / Обладнання
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Де гроші? А гроші – у сейфі!


seif0.jpg (70.12 Kb)

Де гроші? А гроші – у сейфі!

Яким би захищеним не був будинок зовні, але для зберігання грошей, коштовностей та важливих документів потрібен сейф. Треба обирати його з розумом.

  Що зберігати в сейфі?

  По-перше, треба визначитись, що буде зберігатися у сейфі. Наприклад, цінні папери краще зберігати у сховищі для документів, до є спеціальні полички. Збою – у збройовому, а диски, флешки або плівки у сейфі для магнітних носіїв. Завдяки універсальності сучасний сейф можна встановити у будь-якому місці.

  Типи сейфів

  Обираючи сейф слід оцінити вірогідність зламу або займання приміщення, де він буде знаходитись. Сейфи розділяють на три групи – вогнетривкі, зламостійкі та ті, що ці якості об’єднують.

  Вогнетривкі сейфи призначені, само собою – для захисту від пожежі. Щоб зробити виріб стійким до вогню виробники використовують сталеві стінки з теплоізолятром та ущільнювачами. Здатність сейфу захистити майно від пожежі має бути підтверджене сертифікатом та відповідною позначкою на шильді (етикетці). Клас безпеки визначається позначеннями з цифр та літер. Наприклад 30Б може значити, що цінні папери протримаються при пожежі у сейфі тридцять хвилин перед тим, як згоріти. Магнітні носії позначаються, як ДИС.

  Зламостійки сейфи призначені для протидії грабіжникам. При виробництві таких сейфів використовують особливо міцні матеріали та стінка складається з двох листів метали від трьох до десяти міліметрів завтовшки між якими є ще й наповнювач (армований бетон, у дешевших моделях – пісок або гіпс).

  Основні характеристики, що впливають на зламостійкість сейфу:

  • Суцільна металева конструкція без наскрізних отворів
  • Товщина бічних стінок та двері сейфу
  • Система запирання – на двері мають бути встановлені один або два замки
  • Можливість кріплення до стіни, підлозі або меблів
  seif.jpg (58.26 Kb)

  Зазвичай маємо справи з сейфами, які сертифіковані від 0-го до 6-го класів

  • Найнижчі класи – Н0 та 0 (нижче нульового та нульовий). Такі сейфи розраховані на розкриття механічним шляхом за термін у чотири хвилини.
  • Сейфи першого класу розраховані вже на десять-п’ятнадцять хвилин механічного розкриття. З практики відомо, що такий сейф гарантує захист вмісту, якщо в приміщенні працює сигналізація та виїжджає тривожна група, а до її приїзду сейф витримає злам. Вони важать від тридцяти до вісімсот кілограмів та можуть бути одночасно сертифіковані на пожежу 60Б.

  • Сейфи 2 – го класу називають касовими. Вони більш надійні та розраховані приблизно на дві години захисту від злочинних слюсарів. Пожежна безпека сейфів другого класу – 30Б, а вага коливається у межах 130 – 1000 кілограмів.

  • Сейфи 3-го та 4-го класу називають банківськими. Вони розраховані на захист від зламу на протязі чотирьох-шести годин та мають клас вогнетривкості 60Б, та це найкращий варіант для родинних коштовностей. Вага таких сейфів від 350 до 3000 кілограмів. Ходять легенди, що подібні сейфи можна встановлювати навіть у приміщеннях, що не охороняються, але це не зовсім так

  • Сейфи 5-го класу використовують ювеліри для зберігання коштовностей. Їх конструкція суттєво перешкоджає здійсненню зламу за допомогою гідравлічних інструментів. У них складна система блокування ригелів при намаганні зламати сейф.

  seif2.jpg (.8 Kb)

  Встановлення сейфу

  Існують три типи сейфів згідно з видом встановлення:

  • вбудовані
  • меблеві
  • які стоять окремо

  Для дому найкращим варіантом є сейф, що вбудовується в стіну. По-перше – це економія місця. По-друге, він захований від нескромних поглядів. Та й вирвати такий, правильно вбудований сейф майже неможливо. Суттєвим недоліком тут є невелика глибина такого сховища, адже технологія передбачає, щоб товщина стіни була мінімум на десять сантиметрів більшою за глибину сейфа. Тобто, у капітальну стіну завтовшки у 25 сантиметрів можна встановити сейф глибиною не більше 15 сантиметрів.

  Непоганим варіантом для дому є також і меблевий сейф, особливо, якщо ви будете користуватися досить часто. У цьому випадку сейф вбудовують у якісь меблі.

  seif3.jpg (50.92 Kb)

  Сейфи, які стоять окремо одразу кидаються у вічі, але у них можна помістити досить великий об’єм цінностей.

  seif1.jpg (59.73 Kb)

  Замок у сейфі

Важливим елементом будь-якого сейфу є замок. В наш час основними типами замків для сейфів є:

 • Ключовий замок
 • Переважно у сейфах використовують сульвадні замки, оскільки вони надійні при досить невеликій ціні. Якщо сейф використовувати часто, такий замок значно спростить процес користування. Недоліком є те, що ключ від такого сейфу слід постійно носити з собою, або зберігати у надійному місці.

 • Кодовий механічний замок
 • Цей механізм простіший тим, що загубити ключ, у зв’язку з його відсутністю – неможливо. Цей замок не є примхливим, але існує вірогідність забути код, та ще й часу на відпирання траться більше. Є також шанс, що хтось може підгледіти, або якось роздобути код. Якщо замок непрограмований і код змінити неможливо, то, якщо код буде забутий, прийдеться запрошувати його у виробника – це дорого та довго.

 • Кодовий електронний замок
 • Тут також нема необхідності зберігання ключів, адже їх тут також немає. При цьому, якщо забули код, є можливість відчинити сейф спеціальним майстер-ключем. Такі замки можна перепрограмувати, а відкриваються вони набагато швидше. У них є декілька рівнів захисту. Недоліки – висока ціна, залежність від елементів живлення, а також чутливість механізму до умов середи, що оточує.

  Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

 • Біометричний замок
 • Він відчиняється при ідентифікації користувача по відбитку пальця. Нема необхідності запам’ятовувати пароль, або зберігати ключ. Але це досить дорогі механізми. Краще, якщо у сейфі сполучаються хоч би два типи замків, вказаних вище.Дизайн маленької кухні. 60 іде...

30 Nov 2020 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

16 Mar 2020 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

01 Mar 2021 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Смарт кухні. Ідеї дизайну

01 Sep 2021 ,fersht
У цій статті ви знайдете ідеї для смарт кухн...

Маленькі кухні дизайн

01 Sep 2021 ,fersht
За допомогою нашої статті ви знайдете ідеаль...

Сауна - ідеї для формлення

01 Sep 2021 ,fersht
У цій статті ви знайдете ідеї для оформлення...

Шпалери в дитячій кімнаті. 35 ...

01 Sep 2021 ,orest
Пропонуємо переглянути ідеї дитячих кімнат зі...

Дитяча кімната на мансардному ...

01 Sep 2021 ,orest
Мрієте про дитячу кімнату на мансардному пове...

Дизайн металевих сходів до буд...

01 Sep 2021 ,orest
Перед тим як будувати зовнішні сходи з вулиці...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up