Диспоузер на кухні

By: Євген

Диспоузер, це подрібнювач харчових відходів. Його можна змонтувати біля будь якої мийки на кухні, і там ще залишиться багато місця.

dispo01

Малюнок 1. Схема роботи подрібнювача харчових відходів.

Диспоузери (подрібнювачі) дають можливість не викидати харчові відходи на сміттєві звалища, а відправляти їх по трубах каналізації на станції очищення побутових стічних вод. Це зменшує завантаження місцевих полігонів, таким чином зменшуючи викиди парникових газів, поліпшуючи екологічний стан.

Відходи на станціях очищення переробляються в тверді органічні добрива, а метан, який виділяється при цьому процесі використовується у якості енергоносія. Така технологія переробки, наприклад, впроваджена у шведському місті Мальмьо.

Подрібнювач, який встановлюють під кухонною мийкою, одразу перемелює скинуті до мийки харчові відходи та змиває їх до каналізації (Малюнок 1). Відходи потрапляють на диск, який обертається з великою швидкістю, відцентрова сила розкладає їх по стінках сепаратора, та під великим тиском вони перемелюються у дрібні фракції. Це відбувається без використання лез або ножів.

dispo1

. . . .

Малюнок 2. Установлювальні розміри диспоузера. 1 – висота 344 мм, 2 – відстань від дна раковини до осі зливного отвору 185 мм, 3 – відстань від осі зливного отвору до кінця зливної трубки, 4 – ширина 234 мм, відстань від осі приладу до осі водоуловлювача 168 мм. А – Демонтаж випускного сифону. Б – Розкладання горловини диспоузера з замком Quick Lock. В – Встановлення пневмовимикача на стільницю.

dispo2

. . . .

Багаторівнева система подрібнення, звукоізолююче покриття корпусу виробу, надійне кріплення обладнання до мийки та зливній магістралі забезпечує майже безшумну переробку залишків фруктів, овочів, горіхів, яєчної шкаралупи, м’ясних та риб’ячих костей, інших харчових відходів.

dispo3

. . . .

Приєднання диспоузеру до горловини, Фіксація диспоузера та горловини замком Quick Lock, Приєднання патрубка до диспоузера, Приєднання диспоузера та гідрозатвору до каналізаційної системи, Приєднання пневматичного шлангу до диспоузера, Підключення до розетки.

Наприклад, рівень шуму у диспоузера Evolution 200 досягає всього 45 дБ. Потужність – 380 Вт, а добовий розхід води – не більш за 3,1 – 3,5 л. Розміри у прстроя теж невеликі – 34,4х23,4х23,4 см. Це дозволяє легко розташувати його під будь-якою мийкою. До комплекту додається і кріплення, тож встановити пристрій не складно і власноруч.