Інструмент плиточника: підготовчі роботи, різання плитки

By: Євген

instrplit0

Коли є бажання виконати якусь роботу, до кошторису слід включити не лише вартість матеріалів, але й інструментів та пристосувань, які потрібні для якісного виконання роботи. Це в повній мірі стосується і робіт по укладанню плитки.

Підготовчі роботи

Якщо плитку укладають на нову вирівняну основу, то підготовчі роботи включають лише нанесення ґрунту, для чого, крім ґрунтовки, знадобляться ще пензлик або валик.

Якщо перед тим треба зняти старе плиткове покриття, звісно, без потужного зубила з молотком або перфоратора з відповідною насадкою не обійтися.

instrplit1

Розрізання плитки – плиткорізи та не лише

Для розрізання плитки найчастіше використовують ручний плиткоріз. Цей інструмент є зручним в роботі та призначений для різання питки до 15 мм. Його недоліком є неможливість відрізати від краю плитки смужку завтовшки 4-5 мм. Для цього треба скористатися болгаркою з алмазним диском. Вона також знадобиться і при виготовленні прямокутних вирізів під ніші.

instrplit8

Ручний плиткоріз добре упорається з розрізанням керамічної плитки. При розрізанні керамограніту можна використати невелику болгарку з алмазним диском.

Набагато вищої якості можна досягнути при використанні електричного плиткорізу, але і коштує він набагато дорожче. Але, при роботі з керамогранітом або натуральним каменем без електричного плиткоріза не обійтися – якість болгарки для обробки цих матеріалів занизька.

Отвори в плитці свердлять дрилем або шуруповертом, використовуючи спеціальне свердло для кераміки. Знадобляться трубчасті свердла (для отворів меншого діаметру) та алмазні коронки (для творів більшого діаметру).

instrplit9

Чудового результату можна досягнути при розрізанні плитки з використанням електричного плиткорізу. Зробити отвір великого діаметру в керамічній плитці можна за допомогою дриля з алмазною коронкою.

При розрізанні плитки знадобляться ще спеціальні гострозубці. І не можна забувати про захист органів зору та дихання при виконанні цих робіт. Тут допоможуть окуляри та респіратор.

instrplit10

Алмазні коронки для свердління керамограніту, каменю та кераміки. Гострозубці будуть у пригоді при закругленні кутів вирізів у плитці.

Гідроабразивне різання плитки

З різанням плитки з керамограніиу або натурального каменю у домашнього майстра можуть бути проблеми, адже ці матеріали надзвичайно міцні. При роботі з ними нерідко приходиться звертатися до професійних майстрів за допомогою. Особливо це стосується безшовного укладання плитки або складання художнього панно з керамограніту або натурального каменю. Різання матеріалу відбувається струменем води в яку додають спеціальний абразив. При виконанні роботи не виникає відколів та зламів, що є дуже важливим при фігурному різанні.

instrplit11

Всі роботи по гідроабразивному різанню матеріалів здійснюються на високотехнологічному обладнанні, що гарантує їх високу якість.