Насадки для мотоблоку: плуг

By: Євген

nas_motobl0

Культиватори та мотоблоки дуже допомагають з обробленням ґрунту, але комплект насадок для міні- сільгосптехніки для господарства перетворює життя дачного землероба у суцільне задоволення.

Плуг

Механізм використовується для глибоко оброблення землі, особливо на великих ділянках. Правильно налагоджений плуг рівномірно зорює ґрунт, залишаючи по собі рівну лінію підготовленої землі.

Різновиди

Класичний

Це самий простий пристрій з одним нерухомим ріжучим елементом. Недоліком конструкції вважається необхідність переганяти мотоблок у зворотній бік з піднятим плугом, інакше рілля буде зіпсуте.

Обертовий

Це дуже зручне пристосування, яке дає можливість обробляти ділянку як при прямому, так і при зворотному русі. Плуг оснащений двома лемішами різного напрямку. За допомогою обертового механізму їх міняють місцями перед тим, як мотоблок розвертають у зворотний бік.

nas_motobl1

Роторний

Він працює з мотоблоками у яких є вал відбору потужності. Обороти роторному плугу надає не тяговий рух, а мотор мотоблока. Це полегшує процес виорювання та підвищує продуктивність пристрою. Оснащений трьома або чотирма рухомими лемішами.

nas_motobl2

Плуг з пристосуванням для викопування картоплі

. . . . .

Борона

Призначення

Використовується для розпушення та вирівнювання верхнього шару ґрунту, що сприяє одержанню хорошого врожаю. Додаткова функція – знищення бур’янів.

Різновиди

Зубчата

Найбільш популярний вид борони для садової техніки. Являє собою металевий контур з довгими зубами, розташованими у визначеному порядку. Інструмент здатен ефективно розпушувати ґрунт на глибину до 14 см. Прикріпляється до мотоблоку за допомогою жорсткого або ланцюгового зчеплення.

nas_motobl3

Дискова

Складається з великої кількості сферичних дисків, які закріплені на сталевій рамі під невеликим кутом. В залежності від міцності ґрунту, кут розташування дисків можна змінювати. Така модифікація борони не лише розпушує ґрунт, але й ріже коріння бур’янів.

Роторна

Це найкращий варіант для первинної обробки ґрунту. Встановлюється на вал мотоблоку. Призначена для пристроїв з потужним мотором та коробкою передач. Конструктивно складається з набору різальних пластин, розташованих по колу. Найбільш ефективно використовується в комплекті з іншим навісним обладнанням.