Будівельний рівень (ватерпас): бульбашковий

By: Євген

rivenbosh

Повісити поличку, поставити рівно плитку або цеглу, скласти меблі, розділити простір на зони, змонтувати ванну – оці всі роботи слід робити з будівельним рівнем, якщо бажаєте якісного результату.

riven0

. . . . .

Бульбашковий рівень складається з пластикового або металевого корпусу з прозорою колбою, яка заповнена рідиною. Це найбільш розповсюджений тип будівельних ватерпасів. Довжина стандартних моделей коливається від 0,2 до 2,5 метрів, хоча й зустрічаються чотириметрові конструкції, які оснащені телескопічними пристосуваннями. Деякі ватерпаси мають додатково дві-три колби для визначення вертикалі та кутових значень.

Як обрати бульбашковий рівень

Для оздоблювальних робіт та рівняння поверхонь краще обрати рівень більшої довжини (120-180 сантиметрів). Для інших робіт в приміщенні досить і довжини у 60 сантиметрів. Всі колби (прозорі елементи) мають бути жорстко зафіксовані. Тому моделі з можливістю їх регулювання краще не обирати, оскільки вони більш схильні до механічних впливів. Краще, щоб матеріал був важким та міцним.

riven1

. . . .

Щоб перевірити, встановлюють ватерпас на рівну поверхню та визначають положення бульбашки, після чого обертають ватерпас на 180 градусів. Положення бульбашки при цьому відносно відміток не має мінятися – тоді рівень справний.

Як користуватися бульбашковим рівнем

Прикладають рівень до поверхні, яку треба перевірити. Дивляться на положення бульбашки у колбі. Якщо вона знаходиться саме посередині – значить поверхня строго горизонтальна (або вертикальна, якщо на приладі є така опція). Якщо бульбашка відхиляється у будь-який бік – поверхню слід вирівнювати, прибираючи ухил.

riven2

Приклади якісних приладів

STABILA 17768

Це мініатюрний рівень, його можна легко розмістити у кишені, габарити – 20х40х70 мм. Має міцний корпус із загартованого алюмінію. Знизу є V-подібний паз, який дозволяє досліджувати не лише рівні, але й криволінійні поверхні. Торцеві частини оснащені рідкісноземельними магнітами. Таким пристроєм дуже зручно користуватися у у важкодоступних місцях та обмеженому просторі. Похибка – один міліметр на метр.

rivenstabila

. . . . .

STANLEY FATMAX LEVEL 1-43-572

Дуже добре працює на поверхнях будь-якої орієнтації. Довжина приладу у 180 сантиметрів є оптимальною для всіх оздоблювальних робіт. Рівень має алюмінієвий корпус підвищеної міцності, в який вбудовано три колби з бульбашками – горизонтальна, та дві вертикальних. Від випадкових пошкоджень прилад захищений двома гумовими демпферами на кінцях. Похибка – пів міліметри на метр.

rivenstenli

. . . .

BOSCH 60 PROFESSIONAL

У цього незвичайного інструменту є дві колби. Конструкція такого ватерпасу передбачає інтеграцію лазерного далекоміру BOSCH GLM 80, і в цьому полягає його унікальність. Тобто ця модель є симбіозом класичного бульбашкового рівня та сучасного цифрового приладу. Дякуючи такому поєднанню пристрій буде дуже корисним помічником при будь-яких роботах, які потребують високої точності.