Розумна сокира / Обладнання
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Розумна сокира


sokira0.jpg (66.97 Kb)

У винаході фінського сокирознавця Хейкки Карна досить незвична для стандартної сокири конструкція. Подовжене топорище, зміщений відносно нього центр ваги сокири та на кінці леза ще є особливе розширення, яке запобігає надмірному його заглибленню.

. . . . . sokira1.jpg (65.85 Kb)

Всім відома клиновидна сокира занурюється у деревину вертикально, та щоб розрубати колоду треба прикласти значне зусилля – сокира може застряти, або відскочити від поліна. За основу роботи сокири Leveraxe взятий принцип важеля. Оскільки зміщений центр ваги голівки відносно держаку, сокира при ударі відхиляється в правий бік, акуратно відколюючи шмат деревини.

При цьому, продовжуючи рук вже по дузі відносно полиці розширення леза, топорище б’ється в основну колоду уступом голівки. Загострений край уступу угризається у колоду та не дає відлетіти убік топорищу. При цьому повністю гаситься енергія удару, а розширення на кінці леза не дозволяє сокирі надто глибоко увійти у деревину, тож вона там і не застряє.

Якщо колодка або її шмат, що залишився, менше ніж відстань між лезом та уступом голівки, то «пазур» на внутрішньому боці уступу на дає цій частині, що залишилася, звалитися, та відлетіти топорищу.

sokira2.jpg (76.42 Kb) . . . . . .

Подовжене топорище зроблене не лише для збільшення сили удару, а ще й для безпеки дроворуба: коли удар невдалий - сокира вірогідніше попаде лезом у землю, чим у ногу.

Дякуючи всім цим конструкторським хитрощам, сокира дає можливість розрубати навіть дуже грубу колоду за дуже короткий час, тобто полегшує та прискорює роботу.

sokira2_1.jpg (117.21 Kb) . . . . .

До речі, колодки набагато зручніше рубати, якщо ставити їх у автошину, так відколоті фрагменти не будуть розлітатися, а колодка не завалиться убік при невдалому ударі.

sokira3.jpg (118.02 Kb)

З таким інструментом впорається навіть дитина, не завдаючи собі травм. Правда коштує така сокира, як три звичайних. Але багатьом вона подобається і ті хто її придбав рубають дрова із задоволенням.


Плитка для стежки своїми рукам...

28 Dec 2018 ,konsol
У дачників вельми популярними є садові стежк...

Шафа-купе у передпокої

27 May 2018 ,konsol
Можна і самому зробити шафу-купе, не відвідую...

Кухонний стелаж

28 May 2018 ,konsol
Якщо всі продуктові припаси, в тому числі і в...

Колоти дрова в колесі

31 May 2019 ,konsol
поліно, перед тим, як розколоти його на фрагм...

Риштовання на козлах

30 May 2019 ,konsol
При здійсненні ремонту у помешканні, будівниц...

Маленькі хитрощі 6: корисні пр...

29 May 2019 ,konsol
Ці нескладні пристосування можуть стати у при...

Маленькі хитрощі 5: олівець, д...

28 May 2019 ,konsol
Маленькі хитрощі 5: олівець, драбина, провід

Маленькі хитрощі в господарств...

26 May 2019 ,konsol
оздоблення, лакування, підвішування, цоколь, ...

Трап на горище

25 May 2019 ,konsol
Все частіше з’являється бажання в облаштуванн...
up