Розумна сокира / Обладнання
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Розумна сокира


sokira0.jpg (66.97 Kb)

У винаході фінського сокирознавця Хейкки Карна досить незвична для стандартної сокири конструкція. Подовжене топорище, зміщений відносно нього центр ваги сокири та на кінці леза ще є особливе розширення, яке запобігає надмірному його заглибленню.

. . . . . sokira1.jpg (65.85 Kb)

Всім відома клиновидна сокира занурюється у деревину вертикально, та щоб розрубати колоду треба прикласти значне зусилля – сокира може застряти, або відскочити від поліна. За основу роботи сокири Leveraxe взятий принцип важеля. Оскільки зміщений центр ваги голівки відносно держаку, сокира при ударі відхиляється в правий бік, акуратно відколюючи шмат деревини.

При цьому, продовжуючи рук вже по дузі відносно полиці розширення леза, топорище б’ється в основну колоду уступом голівки. Загострений край уступу угризається у колоду та не дає відлетіти убік топорищу. При цьому повністю гаситься енергія удару, а розширення на кінці леза не дозволяє сокирі надто глибоко увійти у деревину, тож вона там і не застряє.

Якщо колодка або її шмат, що залишився, менше ніж відстань між лезом та уступом голівки, то «пазур» на внутрішньому боці уступу на дає цій частині, що залишилася, звалитися, та відлетіти топорищу.

sokira2.jpg (76.42 Kb) . . . . . .

Подовжене топорище зроблене не лише для збільшення сили удару, а ще й для безпеки дроворуба: коли удар невдалий - сокира вірогідніше попаде лезом у землю, чим у ногу.

Дякуючи всім цим конструкторським хитрощам, сокира дає можливість розрубати навіть дуже грубу колоду за дуже короткий час, тобто полегшує та прискорює роботу.

sokira2_1.jpg (117.21 Kb) . . . . .

До речі, колодки набагато зручніше рубати, якщо ставити їх у автошину, так відколоті фрагменти не будуть розлітатися, а колодка не завалиться убік при невдалому ударі.

sokira3.jpg (118.02 Kb)

З таким інструментом впорається навіть дитина, не завдаючи собі травм. Правда коштує така сокира, як три звичайних. Але багатьом вона подобається і ті хто її придбав рубають дрова із задоволенням.


Дизайн маленької кухні. 60 іде...

27 Oct 2019 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Плитка для стежки своїми рукам...

28 Dec 2018 ,konsol
У дачників вельми популярними є садові стежк...

Ванна кімната 60 ідей

13 Jan 2020 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Фасад будинку. 70 ідеї

17 Feb 2020 ,fersht
Фасад будівлі це захист будинку від зовнішні...

Ландшафтний дизайн подвір'я. І...

17 Feb 2020 ,fersht
Побудувавши будинок, гараж, альтанку на діля...

Гриль-барбекю, який можна регу...

15 Feb 2020 ,konsol
Виготовлення практичного гриля-барбекю з меха...

Дві конструкції лавок для саду

13 Feb 2020 ,konsol
власноруч можна скласти досить стильну лавку ...

Садові лавки - галерея зображе...

31 Jan 2020 ,konsol
Багато хто вважає, що сад починається з лавки...

Тераси та веранди

30 Jan 2020 ,konsol
У чому різниця між терасою та верандою
up