Розумна сокира / Обладнання
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Розумна сокира


sokira0.jpg (66.97 Kb)

У винаході фінського сокирознавця Хейкки Карна досить незвична для стандартної сокири конструкція. Подовжене топорище, зміщений відносно нього центр ваги сокири та на кінці леза ще є особливе розширення, яке запобігає надмірному його заглибленню.

. . . . . sokira1.jpg (65.85 Kb)

Всім відома клиновидна сокира занурюється у деревину вертикально, та щоб розрубати колоду треба прикласти значне зусилля – сокира може застряти, або відскочити від поліна. За основу роботи сокири Leveraxe взятий принцип важеля. Оскільки зміщений центр ваги голівки відносно держаку, сокира при ударі відхиляється в правий бік, акуратно відколюючи шмат деревини.

При цьому, продовжуючи рук вже по дузі відносно полиці розширення леза, топорище б’ється в основну колоду уступом голівки. Загострений край уступу угризається у колоду та не дає відлетіти убік топорищу. При цьому повністю гаситься енергія удару, а розширення на кінці леза не дозволяє сокирі надто глибоко увійти у деревину, тож вона там і не застряє.

Якщо колодка або її шмат, що залишився, менше ніж відстань між лезом та уступом голівки, то «пазур» на внутрішньому боці уступу на дає цій частині, що залишилася, звалитися, та відлетіти топорищу.

sokira2.jpg (76.42 Kb) . . . . . .

Подовжене топорище зроблене не лише для збільшення сили удару, а ще й для безпеки дроворуба: коли удар невдалий - сокира вірогідніше попаде лезом у землю, чим у ногу.

Дякуючи всім цим конструкторським хитрощам, сокира дає можливість розрубати навіть дуже грубу колоду за дуже короткий час, тобто полегшує та прискорює роботу.

sokira2_1.jpg (117.21 Kb) . . . . .

До речі, колодки набагато зручніше рубати, якщо ставити їх у автошину, так відколоті фрагменти не будуть розлітатися, а колодка не завалиться убік при невдалому ударі.

sokira3.jpg (118.02 Kb)

З таким інструментом впорається навіть дитина, не завдаючи собі травм. Правда коштує така сокира, як три звичайних. Але багатьом вона подобається і ті хто її придбав рубають дрова із задоволенням.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

Дякуємо!

 
Дизайн маленької кухні. 60 іде...

08 Mar 2023 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Тераса. 50 Ідей

08 Mar 2023 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Ландшафтний дизайн подвір'я. І...

08 Mar 2023 ,fersht
Побудувавши будинок, гараж, альтанку на діля...

Вироби з дерева для кухні

05 Jun 2023 ,fersht2
Вироби з дерева для кухні є практичними на к...

Сувеніри з дерева

05 Jun 2023 ,fersht2
Чудовою ідеєю для подарунка друзям чи рідним...

Декор в кімнату

31 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете прості та стильні і...

Підсвічник своїми руками

26 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете ідеї, як зробити пі...

Садовий декор з дерева

24 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете ідеї для садового ...

Декор для саду

23 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете цікаві ідеї декору ...
up