Удосконалений різак для пінопласту

By: Євген

pinopl

Між іншим дуже добре різати пінопласт звичайним канцелярським ножом, зі змінними лезами, аби його довжини вистачило на товщину плити.

Терморізак для пінопласту ріже чисто та точно, а ще він поза конкуренцією для досить товстих плит пінопласту. Його можна виготовити з підручних матеріалів.

pinopl1

Різак фіксують у лещатах верстака – в такому положенні можна працювати з досить великими листами пінопласту, які легко провести та обернути навколо ніхромового дроту.

Терморізак складається з рамки, у якої згори та в нижній частині закріплені два Т-видних профілі, між якими з одного боку вставлена ізоляційна підставка з пристроєм натягу. На іншому боці в порцелянових ізоляторах знаходиться ніхромовий дріт, який туго натягають. Прилад живиться від автомобільного (12V) акумулятора, від якого дріт розпікається до червоного кольору.

Подовжні балки роблять з Т-подібного профілю довжиною 800мм кожна. Цієї довжини вистачає для різання листів суттєвих розмірів. В 25 мм від країв Т-профілів спиляні вертикальні ребра і там просвердлені отвори діаметром 10 мм, в яких на епоксидному клею закріплені порцелянові ізолятори. Ніхромовий дріт має проходити крізь центри отворів та не торкатися металу.

Балки з профілю розділяє вертикальна підставка 160 мм заввишки. Таку ізоляційну підставку роблять з дерева або текстоліту. В місці встановлення ізолятора профілі просвердлені щоб закріпити підставку гвинтами.

Для забезпечення натягу дроту, кінці балок, протилежні від нього, стягнені гумовим кільцем, яке вирізають з автомобільної камери. Гнучкі кабелі перерізом 2,5 мм2 з’єднують різак з акумулятором. На кінцях дроту з одного боку встановлені клемні затискачі для під’єднання до батареї, а з другого – шайби або вилочні затискачі для кріплення під гайку на болтах, що прикручені до профільних балок.

Довжина та діаметр ніхромового дроту розраховані таким чином , щоб її температури вистачало для різання пінопласту, та щоб вона не була настільки високою, щоб матеріал загорівся. Надлишок дроту згорнутий у спіраль. Для економії заряду акумулятору та більш зручної роботи в електроланцюг встановлюють вимикач.

Необхідні матеріали: два Т-подібних сталевих профілі 30х30х800 мм, ізоляційна підставка 30х20х190 мм, акумуляторна батарея 12V, 45 Ампер-годин, 2 порцелянових ізолятори, 8 болтів М5х15 мм, гнучкий електричний провід перерізом 2,5 мм2, 2 клемних затискачі або «крокодили», 2 затискачі під гайку (шайба або вилка), Ніхромовий дріт діаметром 0,8 мм, довжиною 900 мм, кільцевий урізок автомобільної камери.

pinopl2

Терморізак дозволяє виконати різи складної форми. При різанні не створюється зайвих відходів та сміття. Такий прилад можна використати, наприклад, для термоізоляції опалювальної системи будинку, моделюванні та укладанні листів термоізоляції на стиках пласких деталей.