Удосконалений різак для пінопласту / Обладнання
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Удосконалений різак для пінопласту


pinopl.jpg (65 Kb)

Між іншим дуже добре різати пінопласт звичайним канцелярським ножом, зі змінними лезами, аби його довжини вистачило на товщину плити.

Терморізак для пінопласту ріже чисто та точно, а ще він поза конкуренцією для досить товстих плит пінопласту. Його можна виготовити з підручних матеріалів.

pinopl1.jpg (90.23 Kb)

Різак фіксують у лещатах верстака – в такому положенні можна працювати з досить великими листами пінопласту, які легко провести та обернути навколо ніхромового дроту.

Терморізак складається з рамки, у якої згори та в нижній частині закріплені два Т-видних профілі, між якими з одного боку вставлена ізоляційна підставка з пристроєм натягу. На іншому боці в порцелянових ізоляторах знаходиться ніхромовий дріт, який туго натягають. Прилад живиться від автомобільного (12V) акумулятора, від якого дріт розпікається до червоного кольору.

Подовжні балки роблять з Т-подібного профілю довжиною 800мм кожна. Цієї довжини вистачає для різання листів суттєвих розмірів. В 25 мм від країв Т-профілів спиляні вертикальні ребра і там просвердлені отвори діаметром 10 мм, в яких на епоксидному клею закріплені порцелянові ізолятори. Ніхромовий дріт має проходити крізь центри отворів та не торкатися металу.

Балки з профілю розділяє вертикальна підставка 160 мм заввишки. Таку ізоляційну підставку роблять з дерева або текстоліту. В місці встановлення ізолятора профілі просвердлені щоб закріпити підставку гвинтами.

Для забезпечення натягу дроту, кінці балок, протилежні від нього, стягнені гумовим кільцем, яке вирізають з автомобільної камери. Гнучкі кабелі перерізом 2,5 мм2 з’єднують різак з акумулятором. На кінцях дроту з одного боку встановлені клемні затискачі для під’єднання до батареї, а з другого – шайби або вилочні затискачі для кріплення під гайку на болтах, що прикручені до профільних балок.

Довжина та діаметр ніхромового дроту розраховані таким чином , щоб її температури вистачало для різання пінопласту, та щоб вона не була настільки високою, щоб матеріал загорівся. Надлишок дроту згорнутий у спіраль. Для економії заряду акумулятору та більш зручної роботи в електроланцюг встановлюють вимикач.

Необхідні матеріали: два Т-подібних сталевих профілі 30х30х800 мм, ізоляційна підставка 30х20х190 мм, акумуляторна батарея 12V, 45 Ампер-годин, 2 порцелянових ізолятори, 8 болтів М5х15 мм, гнучкий електричний провід перерізом 2,5 мм2, 2 клемних затискачі або «крокодили», 2 затискачі під гайку (шайба або вилка), Ніхромовий дріт діаметром 0,8 мм, довжиною 900 мм, кільцевий урізок автомобільної камери.

pinopl2.jpg (93.74 Kb)

Терморізак дозволяє виконати різи складної форми. При різанні не створюється зайвих відходів та сміття. Такий прилад можна використати, наприклад, для термоізоляції опалювальної системи будинку, моделюванні та укладанні листів термоізоляції на стиках пласких деталей.Дизайн маленької кухні. 60 іде...

30 Nov 2020 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

16 Mar 2020 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

01 Mar 2021 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Офіс у мансарді. 25 прикладів ...

30 Jun 2021 ,orest
У вас вийде облаштувати робоче місце у мансар...

Пеноблок для строительства: ос...

30 Jun 2021 ,fersht
Строительство — это очень длительный, сложный...

Тераса, прибудована до будинку...

06 May 2021 ,orest
Тераса - місце де захочете побачитись з друзя...

Як зробити світильники для вла...

05 May 2021 ,orest
Світлий сад чи подвір'я мрія кожної господині...

Шпалери для спальні, 50+ ідей ...

05 May 2021 ,orest
Від біло шовкових до великих яскравих фото шп...

Біла кухня в світлих тонах 50 ...

30 Apr 2021 ,orest
Світлі кухні завжди в моді, показуємо на фото...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up