Дивовижна бочка

By: Євген

dizhka0

Технології ХХІ сторіччя відсунули у бік більшість ремісницьких традицій, а бочки та діжки використовують зараз лише у виноробстві. Але можна дуже ефективно використати бочки, які віджили свій термін в інтер’єрі та екстер’єрі вашого заміського житла. Це може бути досить оригінально та привабливо. До речі, бочка та діжка, це не одне й те саме. Тут мова переважно йде про бочки.

Халабуда для песика

Цю ідею краще втілювати володарям великих собак. Щоб влаштувати своїм улюбленцям комфортне житло на дачі, беруть дубову бочку, кладуть її горизонтально на дерев’яні опори, а всередині застеляють. У такій хатині песику буде комфортно та сухо.

dizhka1

Крісло

Чого б не виготовити з винної бочки дизайнерські меблі? Власноруч можна виготовити крісло, яке нагадує відомі об’єкти данського дизайнера Финна Юля. Для цього слід розпиляти бочку на частини, щоб заготовити сидіння, спинку та бильця. Потім їх прийдеться акуратно з’єднати. А якщо додати й підставку для ніг, то крісло перетвориться у зручний шезлонг.

dizhka2

Бочка-лежанка для домашніх коханчиків

Є ще один метод покращати комфорт хатніх годованців. Для виготовлення цієї нескладної конструкції потрібна не вся бочка, а лише її основа. Залишається покласти всередину м’яку подушку – та затишне спальне місце для тваринки готове.

dizhka3

Барне крісло

Бочка за визначенням органічно уписується до бару. Ваш бар за своїм виглядом можна зробити подібним до кают-компанії «Чорної перлини». Це не складно. Беруть дві дубових бочки, ставлять одну на одну та у верхній відпилюють дві третини стінки. Додаються м’які сидіння та спинка, оббиваються шкірою. Залишається запастися ромом, та потягувати його, сидячи на стильному кріслі.

Люстра

Якщо люстру зробити з бочки з прорідженими клепками (дошками), світло стає розсіяним, що сприяє створенню затишної атмосфери у вітальні заміського будинку. Беріть бочку, видаляйте по периметру клепки через одну, видаліть днище. Закріпивши бочку на стелі, вмонтуйте у цей абажур електричну лампочку.

dizhka4

Можна зробити і люстру у стилю лицарського замку. Її роблять з половини дубової бочки та підвішують на ланцюгах, що закріплені у стелі. Для більшої автентичності по кутах прикріпляють металеві свічники.

dizhka4_1

Стелаж для зберігання вина

Це дуже практична річ, та й функції тут – два в одному. Полиці призначені для зберігання винних пляшок, а стільниця – для сервірування напоїв та закусок.

Столи з бочок

Ще один оригінальний об’єкт, який прикрасить інтер’єр вітальні, кухні або домашнього бару. У якості стільниці використовують дно бочки, клепки (гнуті дошки) можна використати у якості ніжок, скріплених металевим обручем.

dizhka5

А ще з бочок можна зробити письмовий або обідній стіл. Буде стильно та брутально. Бочку треба розпиляти надвоє та встановити горизонтально на дерев’яну підставку. Згори напівбочку вкривають стільницею, яка може відчинятися, як кришка, під якою можна зберігати письмові приналежності, документи, посуд та напої, столові прибори.

dizhka6

Оригінальний багатофункціональний стіл можна зробити з половини дубової бочки, вкритої спеціально обробленим склом.

Діжка для квітів

Дуже привабливий варіант оздоблення дачної ділянки. Можна використовувати як цілу бочку або діжку, так і її частину. У першому випадку просто зверху діжки розміщують контейнер з землею та висаджують насіння або розсаду. У другому – бочку розпилюють надвоє, заповнюють землею та висаджують рослини.

dizhka7