Кофейний столик на коліщатках

By: Євген

kofstil0

Основою такого кофейного столика, за яким можна за філіжанкою кави грати у карти з друзями та обмінюватись новинами довгими зимовими вечорами, є два стандартних комодика від IKEA. Стільниця зі скляною поверхнею робиться вже власноруч, у неї рамна конструкція. Такий столик можна скласти за вихідні.

Роботи по виготовленню столика складаються з оздоблення комодиків, кріплення коліщаток, ручок на шухлядах а також виготовлення стільниці.

Стільниця виконана у вигляді прямокутної дерев’яної рами з фальцом для скла та декоративною вставкою зі шпалер. Зворотний бік роблять з оргаліту.

При складанні рами стільниці можна використовувати різні типи з’єднань брусків рами. Наприклад, склеїти на вус зі шпонками. Глибина фальца буде залежати від товщини скла та оргаліту. У якості рами для стільниці можна скористатися готовою рамою, наприклад, для постерів, аби підходили розміри. Етапи виготовлення кофейного столика показані на малюнках 1-8.

kofstil1_2

Комодик IKEA слід підготувати до фарбування, підшпаклювати та підшліфувати. Великі поверхні зручно фарбувати валиком.

. . . . .

kofstil3_4

Кожний комодик слід оснастити чотирма меблевими коліщатками. У фасадах шухляд треба просвердлити отвори для кріплення ручок.

kofstil5_6

Ручки шухляд зазвичай мають різьбу для кріплення на фасаді шухляди за допомогою гвинтів Ø 4-6 мм. Вставивши скло у раму стільниці, на нього кладуть вирізаний у розмір шмат шпалер та закривають оргалітом, фіксуючи цей «бутерброд», наприклад, металевими затискачами.

kofstil7

Стільницю приклеюють до верхніх кришок обох комодиків. Але можна продумати та реалізувати й знімну конструкцію стільниці.

. . . . .

kofstil8

Маємо гарний результат: створення оригінального та функціонального столика зі зручними та місткими шухлядами, з яких вчасно можна видобути все необхідне для прийому гостей.