Пасивна безпека вашого помешкання

By: Євген

pas_zahist0

Коли збираєтесь на вихідні виїхати на дачу, або вирушити в довге турне, слід піклуватися про збереження свого майна. Перевірте, чи все ви зробили, щоб до вашої оселі не нанесли візи непрохані гості.

ДВЕРІ

На жаль, для багатьох власників квартир двері передусім є елементом дизайну, а вже потім – перешкодою для несанкціонованого вторгнення. Надійні сталеві двері мають гарантувати безпеку житла, а для цього відповідати деяким специфічним вимогам.

 1. Вид, що не впадає у око

  Красиве, та ще й недешеве оздоблення помічають не лише сусіди, але й злодії, що підшукують чергову жертву. Тут проста логіка – за дорогими дверима і зберігається щось дороге. Тому, обираючи двері, намагайтесь не брати до уваги яскраві та дорогі зразки та авангардні дизайнерські рішення.

  pas_zahist1
 2. Клас стійкості проти зламу

  Міцність та надійність вхідної конструкції оцінюється класом або категорією її стійкості до зламу. Але тут не варто просто довіряти продавцям та установникам дверей. Краще вимагати у них сертифікат відповідності, де цей параметр і вказаний. Є шість класів стійкості до зламу – від нуля до п’яти. Добре, якщо це виріб другої категорії, до якої належать двері, що зварені з двох сталевих листів півтора-два міліметри завтовшки, що мають ребра жорсткості всередині. Вага таких дверей складає шістдесят-сімдесят кілограмів.

 3. Має бути ригельна система

  Ригелі, це сталеві штирі, що входять у пази дверної коробки по усьому периметру при закриванні замків. Це сейфова (крабова) система. Її особливість у тому, що ригелі не звільняють пази

  pas_zahist2
 4. Замки

 5. Обираючи пристрої запирання слід взяти до уваги ще деякі речі.

  КІЛЬКІСТЬ ЗАМКІВ

  В дверях має бути вмонтовано не менше двох механізмів запирання. Інколи ставлять навіть три, але більше вже немає ніякого сенсу. Головне, щоб всі ці механізми були різних систем замикання. Найбільш надійними на сьогодні є сувальдні та складні штифтові замки циліндрового типу.

  До перших ключі мають «прапорець» на кінці – гребінку з зубцями з одного або з двох боків. Другі відчиняються пласкими перфорованими ключами, на яких вирізаний ряд невеличких заглиблень.

  Погана репутація у замків китайського та турецького виробництва.

  НАЯВНІСТЬ БРОНЕНАКЛАДКИ

  pas_zahist3

  Щоб захистити замок від вибивання або висвердлювання виробники використовують сталеву пластину – урізну або накладну. Накладна не така ефективна, зняти її набагато простіше за допомогою фомки або закрутки. Урізна накладка встановлюється безпосередньо на корпус замка, тому досягнути її важко.

  РІВЕНЬ СЕКРЕТНОСТІ

  Цей параметр вказує вірогідність можливості підбирання ключа від іншого пристрою замикання тієї ж фірми. Ця інформація завжди вказується в технічному паспорті, це набір з декількох цифр. Секретність вважається достатньою, якщо визначається п’ятизначним числом.

  Якщо подобаються новітні технології можна становити електричний замок-невидимець, для якого не потрібна замкова щілина. Відчинити його можна лише за допомогою брелка з вбудованим інфрачервоним випромінювачем. Це пристрій величезної надійності, бо підібрати код або перехопити сигнал неможливо.

ВІКНА

Захищати вікна треба не лише тоді, коли квартира знаходиться на першому поверсі. Щоб здійснити звої кримінальні задуми злочинці можуть скористатися й альпіністським знаряддям. Для захисту вікон можна використовувати різні методи та матеріали.

pas_zahist4

1. Металеві грати

На ринку вибір грат дуже великий. Найдорожчі – фігурні, з кованого металу. Але, крім вартості, вони мають й інші недоліки. Адже не кожному подобається життя за гратами, навіть красивими. Крім того у випадку пожежі сталева перепона заважає швидкій евакуації.

2. Протиударна плівка

Розбити скло, яке зсередини заклеєне цим матеріалом дуже складно. Плівка в стані витримати декілька ударів металевим молотком вагою до чотирьох кілограмів. Упевнившись у міцності вікна, злочинці залишать свою брудну справу та підуть геть.

3. Віконниці на роликах (рольставні)

Це найбільш ефективний різновид захисту. До того ж зручний. Пройти у вікно, яке захищене цим металевим пристроєм практично неможливо. При цьому зовсім не обов’язково тримати їх весь час у нижньому положенні – їх опускають лише тоді, коли помешкання залишають надовго без нагляду.

pas_zahist5

Ці вироби випускають у широкій кольоровій гамі, тому з вулиці вони виглядають як звичайні фіранки. Злодії можуть і не здогадуватися, що це – серйозний захист.