Смарт будинок. Охорона та пожежна безпека

By: Євген

opalevodopost00

Обладнання для сигналізації в розумному будинку

Система пожежної та охоронної сигналізації може бути складена на базі єдиного контролеру – терміналу керування, який в стані регулювати на відстані діяльність і інших систем розумного будинку – освітлення, опалення, водопостачання та енерго постачання.

Якщо вас цікавлять недорогі моделі контролерів, то можна придивитися до систем Оріон, Лунь, Мастер Кит, Кситал GSM, Овен.

ohornap1

Щоб надійно попередити пожежу та незаконне вторгнення до центрального блоку керування треба обов’язково підключити:

  • Датчики задимлення та температури

  • Засоби гасіння пожежі

  • Інфрачервоні датчики руху

  • Датчики переривання на вікна

  • Камери відеоспостереження всередині будинку та по його периметру

  • Динаміки звукового сповіщення

  • Доречним буде й електрозамок на вхідні двері

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

Принцип дії

При виникненні загрози пожежі спрацьовують датчики диму, які передають інформацію на головний контролер. Той, в свою чергу, попереджає хазяїна про небезпеку та вмикає систему тушіння пожежі. Підключившись до камер відеоспостереження, володар житла визначає причину займання та, залежно від серйозності ситуації сповіщає пожежну службу або навпаки, відключає водяні спринклери.

Таким самим чином діє й система охорони – Датчики дають сигнал про злам воріт, вікон або дверей, та сповіщають про це хазяїна будинку.

Далі все залежить від сценаріїв, які запрограмовані.

ohornap2

Можливо, GSM-модуль автоматично надішле повідомлення на пульт позавідомчої охорони, яка за допомогою відеоспостереження зробить оцінку ситуації, та прийме відповідні заходи.

В іншому варіанті сигнал одержить лише хазяїн. Впевнившись, що це не фальшива тривога, він з телефону або планшету заблокує двері, після чого сповістить поліцію.