Смарт будинок. Опалення та водопостачання

By: Євген

opalevodopost0

Добре, коли є можливість контролювати стан свого житла здалеку. Вмикати в будинку світло та опалення, користуючись телефоном, одержувати інформацію звідти про температуру та про стан приладів водопостачання. Як це працює, та що для цього треба?

Що потрібно для роботи опалювальної системи в розумному будинку?

Щоб функціонувала система керування опаленням треба, щоб

  1. Опалювальний котел обов’язково був оснащений електронним контролером. Без нього неможливо відслідкувати його роботу і стан дистанційно.

  2. Рух теплоносія по трубах у приміщенні має бути влаштований з використанням циркуляційних помп. Таким же чином має працювати і вся система водопостачання.

  3. opalevodopost1
  4. Для більш якісного дистанційного контролю рекомендують облаштовувати два контури опалення. Один – для подавання нагрітої води у радіаторні батареї, а другий – для її відтікання після охолодження. Технологія з двома трубами дозволяє керувати температурним режимом та витратами пального використанням електроклапану, який можна поставити на кожний опалювальний прилад.

Обладнання

Передусім треба придбати електронний блок керування (термінал), який є основою всієї системи дистанційного контролю.

opalevodopost2

Такий пристрій зазвичай передбачає модуль зв’язку, який містить у собі слоти під SIM-карти стандарту GSM. Один -головний, а решта – запасні, на випадок якихось перебоїв у роботі головної карти. В більш коштовних модифікаціях крім того передбачений Wi-Fi передавач або рознімач для інтернет кабелю.

Крім терміналу знадобляться:

  • панель керування, пристрої уводу-виводу.

  • кімнатні датчики температури (згідно з кількістю приміщень).

  • акумулятор (джерело аварійного живлення).

  • датчик протікання.

  • клеми-колодки для підключення до котла та потрібна кількість проводів.

  • додатково може прийдеться придбати підсилювач GSM-сигналу та зовнішній датчик температури.

opalevodopost3

Архітектури керування можуть відрізнятися одна від одної, тому в кожному конкретному випадку перелік обладнання та матеріалів може бути скорегований.

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

Принцип дії управління опаленням в розумному будинку

Управління котлом здійснюється за допомогою параметрів, які прийдеться задавати заздалегідь. Наприклад, програмується максимальне та мінімальне значення температури.

У випадку досягнення цих порогів система дає тривожний сигнал посилаючи SMS повідомлення. Крім того, встановлюються два режими підтримки – «Економ» та «Комфорт».

Перший вмикається в той момент, коли господарі залишають житло. Його завдання – не дати вистигнути приміщенням та інженерним комунікаціям. Другий вмикають незадовго до повернення – від підтримує максимально комфортну атмосферу для проживання у будинку.

opalevodopost4

Обидва сценарії реалізуються за допомогою вбудованих реле та температурних датчиків. Як тільки значення температури виходить за встановлені межі, контролер дає сигнал на включення або виключення котла, циркуляційних помп та іншого обладнання. Господар житла, знаходячись поза будинком, у будь який момент з телефону або планшету може послати запитання на стан покажчиків датчиків, а також дати команду на зниження або збільшення температури на зміну режиму водопостачання та опалення.