Як обрати систему теплої підлоги для приміщення

By: Євген

sistobigrvib0

ДЛЯ КВАРТИРИ

У міській квартирі неможливо встановити водяні підлоги, тому для неї слід обрати якусь з електричних конструкцій. Серед не слід обирати найдорожчі варіанти, які переважно використовуються для опалення індивідуального житла. Якщо ставити теплу підлогу на кухні або у санвузлі, то найкращим вибором тут є кабельні мати, оскільки вони ефективно нагрівають плитку та відрізняються надійністю.

Для підлоги з лінолеумом або ламінатом у житлових кімнатах є сенс придбати стрижневу або плівкову підлогу. Якщо дозволяють фінанси можна використати той же кабель, але в котушці, порівняно з плівкою він більш довговічний. Якщо у вас квартира з торця та стіни виходять на вулицю, то краще плівки важко щось вигадати.

sistobigrvib1

ДЛЯ ДАЧІ

Для сезонного, тимчасового перебування або рідких зимніх візитів, коли є необхідність швидкого прогрівання житла, непогано обрати плівкові підлоги. Тут проста методика, яка полягає в тому, що приїхавши на вихідні, ви підключаєте плівку, простеляєте ковролін, далі дім швидко прогрівається. Коли через деякий час, відпочивши, їдуть, можна забрати з собою випромінювач, якщо він потрібен у квартирі.

Більш надійна стаціонарна система потребує встановлення на підлогу обігрівача кабельного типу. Він не так швидко нагрівається, але може слугувати довгі роки, та ще не прийдеться більше копирсатися з підключеннями/відключеннями. Звісно, це дорожче, тому тут головний фактор – стан ваших фінансів.

sistobigrvib2

ДЛЯ БУДИНКУ

Для заміського житла, яке можна використовувати як постійне місце проживання, є багато варіантів. Якщо ставиться завдання використовувати систему обігрівання для опалення великої площі житла (від 150 м2), то слід обрати водяну підлогу. Їм не потрібна така кількість електроенергії, як кабелю, тож вкладення фінансів саме у водяну систему буде виправданим.

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

Для невеличкої (для 100 м2) будівлі, краще обрати кабельну систему, або рідинні підлоги, які відомі своєю економічністю. Але тут знов – треба рахувати гроші.

Що стосується стін та підлоги – тут вибір однозначний – лише плівкові конструкції. По-перше вони легко навішуються, по-друге у них високі показники щодо пожежної безпеки, адже там нема чому горіти, на відміну від кабелю, у якого є горюча ізоляція. Це не особливо важливо для бетонних будинків, але для дерев’яни – дуже актуально.

sistobigrvib3