Як оздобити приміщення за допомогою деревини

By: Євген

derevstin0

Дерев’яними шпалерами

Зазвичай, шпалери з дерева використовуються для личкування стін у вітальні або у спальні.

Рулонні шпалери на яких шар зі шпону фіксують особливим акриловим клеєм або на рідкі цвяхи. В обох випадках клей наносять не лише на покриття, але й на стіну. Шпалери клеять краями одне до одного, без зазорів. Зручніше за все працювати з тонким корковим облицюванням, оскільки його випускають з самоклейкою основою.

derevstin1

Сволоками на стелю

В квартирах стелі зазвичай оздоблюють П-подібними декоративними виробами, їх обирають з цінних порід деревини. Вони суттєво легші, аніж балки з брусу, а це суттєво полегшує роботи з монтажу. До того ж всередині таких виробів дуже просто сховати проводи для світильників на стелі.

derevstin2

Основою для закріплення на стелю може служити каркас, який виготовляють з металевого профілю або деревини. Потім закріпляють й самі підготовлені балки, а саморізами закріпляють їх бічні стінки на каркасі.

Щоб голівок кріпильних елементів не було видно на деревині, їх вкривають заглушками або фарбують під колір текстури дерева.

derevstin3

Вагонкою

Цим матеріалом можна облаштувати балкон, коридор, стіну в спальні біля ліжка, навіть частину вітальні та стелю. Тут головне мати смак, щоб матеріал був у гармонії з інтер’єром.

Передусім на стіні влаштовують решетування, використовуючи для цього рейки розмірами (50-60 мм)х(25-27 мм). Їх монтують на дистанції 0,5 – 0,8 метри одне від одного. На змонтоване решетування щільно одну до одної виставляють дошки вагонки. Щоб їх заіксувати користуються саморізами або клямерами. Треба мати на увазі, що каркасні рейки завжди закріпляють перпендикулярно покриттю.

derevstin4

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками