Чистимо вироби з благородних металів: срібло / Ідеї для дому
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Чистимо вироби з благородних металів: срібло


sriblo0.jpg (70.24 Kb)

Спеціальні засоби для догляду за срібними та золотими виробами коштують недешево, а віддати їх на ультразвукове чищення буде ще дорожче. Але є ряд народних методів, які дозволять повернути лиск столовим приборам та прикрасам.

Причинами потемніння срібла є підвищена вологість та присутність до металу речовин, до складу яких входить сірка. Тому срібні вироби не можна зберігати порід з хімічними реактивами та лікарськими препаратами.

До речі, сірка входить до складу людського поту, що й є у багатьох випадках причиною потемнення срібних ланцюжків. Хоча, не треба відкидати й звичайне забруднення.

Сприяти окисленню металу може й домішок міді у сріблі низької проби. Тому для чищення виробу з срібла бажано знати його пробу (2). sriblo2_3.jpg (45.28 Kb)

Срібні вироби проби 925 та вище зі слабкими слідами потемніння досить просто потримати на протязі години в 10% розчині аміаку (можна купити в аптеці). Звичайно, розводять смородець (аміак) на відкритому повітрі, або в приміщенні, яке добре провітрюється.

У продажу буває 25% розчин цієї речовини, тому, щоб одержати 10% концентрацію до 60 мл води додають 40 мл 25% розчину аміаку (3). В цей розчин аміаку й кладуть виріб, який потребує очищення (4).

Після того його чистять м’якою щіточкою або ганчіркою (5).

На фото 6 та 7 – келишки з срібла 916 проби, зліва – до чистки, справа – після.

sriblo6_7.jpg (37.53 Kb)

Стопи пробою нижче 875 мають в своєму складі забагато міді, тож можуть з часом не лише потемніти, але й позеленіти. Характерний зелений наліт видно на цій срібній монеті 1924 року (8).

sriblo8_9.jpg (38.02 Kb)

Щоб зняти зелений наліт використовують 10% розчин трилону Б. Основна властивість цієї речовини – переводити нерозчинні солі металів у розчинні. Продається у магазинах хімічних реактивів або у хобі-магазинах у відділі для шукачів скарбів. Щоб одержати таку концентрацію, розчиняють 30 грамів речовини у 300 мл теплої води (9, 10). Витримують вироби у трилоні Б не більше 15 хвилин (11).

sriblo10_11.jpg (36.5 Kb)

Бажано кожну річ чистити у новій порції розчину.

Після цього знімають зелень з поверхні м’якою щіткою (12) та промивають. Після цього вже можна користуватися нашатирем.

sriblo12_13.jpg (37.54 Kb)

Сильно потемніле та забруднене столове срібло (13), а також монети(14), треба чистити кашкою з суміші нашатирю, харчової двовуглекислої соди та зубного порошку (пасти) (15). Спочатку змішують в рівних долях соду та зубний порошок (15), потім розводять нашатирними спиртом до стану пасти (16).

sriblo14_15.jpg (43.41 Kb)

Виріб вкривають цією речовиною, після чого чистять м’якою зубною щіткою (17). Це найефективніший спосіб для видалення темних плям з поверхні срібла. Але, оскільки зубний порошок все ж таки для срібла є абразивом, то цінні прикраси слід обробляти обережно, щоб не пошкодити поверхні.

sriblo16_17.jpg (39.27 Kb)

Саме так відчистили срібні монети та старі срібні ложки: витримали в трилоні Б, промили водою, почистили аміачною кашкою. Результат, на фото 18, 19, 20, 21.

sriblo18_19_20_21.jpg (63.06 Kb)

Можна також використати змішані у рівних долях перекис водню зі спиртом. В цьому розчині виріб витримують двадцять хвилин, після чого витирають насухо.

Можна й харчовою содою. Дві столових ложки соди розводять у пів літрі води, після чого кип’ятять вироби 10-15 хвилин у цьому розчині.

Так само використовують і сіль, до речі її можна застосувати й для мельхіорового посуду.

Лимонною кислотою можна зняти наліт з срібла будь-якої проби. Сто-сто п'ятдесят грамів кислоти розводять у літрі води, нагрівають у водяній бані та кип'ятять у розчині 15-30 хвилин, весь час контролюючи процес та виймаючи вироби для перевірки. По закінченні – миють та сушать.

Підігрівають ще 6% розчин оцтової кислоти, то ді він за 10-15 хвилин видаляє темні плям з срібла.

Ще народний метод: столові прибори з срібла або мельхіору кип’ятять в концентрованому розчині лушпайок часнику – вони помітно поновішають.


Підтримайте SuperDim.info! Become a Patron!Дизайн маленької кухні. 60 іде...

30 Nov 2020 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

30 Dec 2021 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

01 Mar 2021 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Маленькі кухні дизайн

30 Dec 2021 ,fersht
За допомогою нашої статті ви знайдете ідеаль...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

30 Dec 2021 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Привітання з Новим Роком - кол...

30 Dec 2021 ,fersht
Шукаєте листівки для привітань з Новим роком?...

Что учитывать, когда в объявле...

29 Dec 2021 ,fersht
Не только специалисты могут искать срочную ра...

Кухня студія - тренди в дизайн...

29 Dec 2021 ,orest
Кухня-студія стала звичним рішенням для збіль...

Акцентна стіна

06 Dec 2021 ,fersht
Акцентна стіна — це така одна стіна в інтер’...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up