Навісна шафа замість антресолей

By: Євген

Багатьом не подобаються антресолі біля кухні або у передпокої. Не дивлячись на місткість цього архітектурного елементу, ані естетичність ані зручність користування на можна поставити йому в плюси. Тому дехто взагалі знищує вбудовані антресолі та встановлює замість них навісні шафи, навіть, зроблені власноруч, щоб зробити життя зручнішим та красивішим. Прикрасять шафу скляні дверцята та вішалка для сумок.

navissha1

Неглибока шафа не така містка, як антресоль, але користуватися нею зручніше. Її можна розмістити на всю ширину простінку біля входу до кухні.

Буває, що після ремонтів та переоблаштувань приміщення залишаються фрагменти старих меблів, які можна використати для будування такої шафи. Наприклад, на бічні стінки потрібні дошки перерізом 100х25 мм, які можна з’єднати на шипах. Верх, низ та внутрішні полиці можна зробити з урізків столярної плити 200 мм завширшки, а задню стінку – з оргаліту, який обклеєний плівкою в тон приміщення. Для виготовлення рамок дверцят від столярної плити відрізують потрібну кількість рейок перерізом 65х18 мм та вирізають в них паз для встановлення скла. Основа вішалки – дошка 10х25 мм. Гачки (п’ять штук) діаметром 18 мм для сумок треба виточити з буку. Кінці у них потовщені до 24 мм, довжина – 75 мм. Гачки закріплені зсередини довгими саморізами та витримують значну вагу. Скло – товщиною у 3 мм. Зовнішні розміри шафи – 1000х750х220 мм.

Важче за все зробити дверцята, особливо, якщо ставити скло не на штапиках, а вставляти у прорізані пази. Тут головне точно зробити пази глибиною 10 мм та шириною 3,5 мм, можна спробувати здійснити це акуратно ручною дисковою пилкою.

Рамки спочатку слід скласти без скла. З боку петель ставлять рейки на шипи з клеєм ПВА, а рейки з протилежного боку – на довгі саморізи (80х4 мм) з глибоким (15-20 мм) потаєм. При зачинених дверцятах шурупів не видно. Далі клей висихає, перевіряється площина рами, рейки, прикручені саморізами, знімають, скло ставлять на своє місце та остаточно скручують рамки. (Не важко підрахувати, що розмір скла має бути на 15-17 мм більше, ніж проріз рамки).

navissha2

Складання шафи. Кулькові заскочки надійно фіксують дверцята.

Дверцята навішують на звичайні карточні петлі, під них вирізають пази на торцях несучих бічних стінок. Для фіксації дверцят використовують кулькові заскочки, а ручки – точені дерев’яні кульки, які можна придбати на будівельному ринку.

Основу вішалки встановлюють на в площині задньої стінки, а висувають наперед на половини ширини шафи, тобто, на відстань 100 мм від фасаду. Основу закріпляють до бічних стінок на шипах.

Верхня та нижня частини закріплені саморізами 75х4 мм, які вкручують крізь бічні стінки, а голівки саморізів ховають за дерев’яними точеними заглушками. Дві внутрішніх полиці вільно лежать на утримувачах.

Всі деталі шафи варто вкрити безбарвним лаком «Аквадекор».

Шафа використовується для зберігання деяких книжок з кулінарії, банок з консервами, аптечки, посуду та інших побутових дрібниць.