Універсальна садова пічка / Ідеї для дому
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Універсальна садова пічка


sadpich.jpg (84.99 Kb)

Гілки, які збираються після весіннього обрізання та листя восени краще спалювати, а потім золою удобрювати землю. Все це можна робити у спеціально зведеному вогнищі, у якому, крім спалювання сміття можна ще й робити шашлики. Конструкція садової пічки передбачає дві топки (Мал. 1): перша розташована знизу та використовується щоб спалювати сміття; у вигляді мангалу – друга топка, вона знаходиться вище, призначена для приготування барбекю або шашликів. Матеріалом для пічки є армований бетон-моноліт та червона цегла. Найзручніше місце для будівництва цієї пічки – відкритий майданчик десь на ділянці або десь неподалік.

Перед тим як почати споруджувати пічку слід викопати невеличку прямокутну яму глибиною 50 см відповідно до розмірів основи, на дно котловану покласти шар піску 10-15 см завтовшки та втрамбувати. Після того з дошок роблять опалубку для плити основи, укладають арматуру та заливають бетон. Розміри плити в плані мають бути на 3-5 см більше основи вогнища, товщина – біля 40 см (Мал. 2).

Коли бетон застигне, укладають з дошок брусків та фанери опалубку з урахуванням форми садової пічки, та заходяться будувати нижню частину. Для з’єднання у єдину конструкцію подовжніх та поперечних брусків, каркасу опалубки, використовують металеві пластини та кутки (Мал. 3). Опалубка має бути міцною та забезпечувати збереження форми як зовнішніх, так і внутрішніх об’ємів пічки – камер спалювання сміття та комину.

 • Сухий струмок в саду зроблений з каміння.
 • Після того, як бетон набере свої характеристики міцності, опалубку розкладають. Можна не виймати внутрішні фрагменти опалубки, що позначали форму топки та комина, бо фанера та дерев’яні деталі вигорять при першому ж випробування пічки. Наступним етапом є укладання цегляної труби та стінки, що огороджує місце для приготування різних страв (Мал. 2). Комин викладається з повнотілої червоної цегли на цементно-глиняному розчині, а стінка на цементному. Металевий дах-навіс на мангалом – трисхилий, його закріпляють на каркасі зі сталевих кутків 40х40 мм.

  Універсальна садова пічка може стати прикрашенням ділянки, центром зони відпочинку, тож, не зайвим буде встановлення біля неї тенту , столу та стільців.

  sadpich1.jpg (97.34 Kb)

  Для спалювання сміття можна зробити і простішу пічку (мал. 4-6), для збудування якої можна брати металеві листи, цеглу, азбоцементні плити, металеві кутки у якості стояків. Над вогнищем встановлюють ковпак, який допомагає витягувати дим нагору. Завантажують гілки, сміття, листя палив та все, що можна спалити через дверцята, що відкидаються назовні. Знизу під колосниками монтують піддон для золи, що може висуватися. По закінченні спалювання сміття, вогнище краще вкрити, наприклад, залізним листом. Тоді внаслідок дефіциту повітря вуглі гаснуть швидше і дим не йде.

  sadpich2.jpg (97.54 Kb)

  Сміттєспалювальні пічки мають невеликі габаритні розміри – 60х60 або 60х90, висота ж складе 90-120 см. Каркасні елементи зварюють, можливий варіант і на болтах.

  sadpich3.jpg (83.43 Kb)


  Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

   

  ➡ Приват 4149629353047269

  ➡ Monobank: 4441114410047144

  ➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

  ➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

   

  Дякуємо!

   
  Дизайн маленької кухні. 60 іде...

  03 Jun 2022 ,fersht
  Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

  Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

  11 Nov 2022 ,fersht
  Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

  Тераса. 50 Ідей

  19 Sep 2022 ,fersht
  Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

  Дизайн великої кухні в світлих...

  11 Nov 2022 ,fersht
  Всім власникам великого кухонного простору п...

  Камін в інтер'єрі. 100 ідей

  11 Nov 2022 ,fersht
  Камін в інтер’єрі будинку завжди викликав ві...

  Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

  11 Nov 2022 ,fersht
  Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

  Простір під сходами - функціон...

  11 Nov 2022 ,fersht
  Правильно використаний простір під сходами д...

  Маленькі кухні - дизайн

  11 Nov 2022 ,fersht
  За допомогою нашої статті ви знайдете ідеаль...

  Смарт кухні. Ідеї дизайну

  11 Nov 2022 ,fersht
  У цій статті ви знайдете ідеї для смарт кухн...
  SuperDim.info
  Супер дім
  Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
  Важливо
  Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
  Правила сайту
  Контакти
  Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
  up