Власне море: хімічний захист / Ідеї для дому
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Власне море: хімічний захист


vlmore00.jpg (.18 Kb)

Плавати у спеку власними водами, які хоч і не займають великого об'єму, але прохолодні та приємні, досить заманливо. Але, якщо вчасно не застосовувати заходів по недопущення засмічення цієї місткості, дуже швидко можна розчаруватися у цьому методі відпочинку. Серйозним компонентом з комплексу робіт по очищенню є хімічний захист чаші басейну.

Боротьбу з водоростями, бактеріями та іншими забрудненнями треба розпочинати з моменту монтажу басейну. Одразу треба обробити стінки та дно чаші дезінфектором. У комплексі до цього йде й фільтр механічного очищення. Якщо вода береться з криниці або літнього водоводу, її слід проганяти крізь грубий фільтр, що перешкоджає проникненню до чаші часток піску, глини та іржі.

vlmore000.jpg (103.91 Kb)

Для знезаражування води та боротьби з водоростями використовують хімічні препарати. Найбільш доступними за ціною є дезінфектори, що містять хлор (Хлориклар, Хлоритекс, Лонгафор, Хлороксон та т. ін.). Вони є ефективними проти багатьох бактерій та спор водоростей. Але у хлорки досить недоліків: неприємний запах, вона подразнює слизову оболонку очей, присушує шкіру, інколи провокує створювання піни. Крім того, препарати з хлором не впливають на розвиток деяких стійких та досить небезпечних паличкових бактерій, тому фахівці радять додатково вносити у воду басейну марганцівку (перманганат калію) в пропорції один грам на 0,5 м3.

Хлорка є малоефективною у лужному середовищі, тому досить важливо пильнувати, використовуючи лакмусовий папірець, за рН води (норма – 7,0-7,4) та своєчасно додавати нормалізуючі препарати (рН+ та рН-). Хлор взаємодіє з водою та його стан поступово стає зв'язаним. Він втрачає дезінфікуючі властивості, не позбавляючись при тому ядучості та запаху. Тут на допомогу прийдуть дехлоризатори (Аквадехлор та т. ін.).

vlmore0000.jpg (90.58 Kb)

По зрівнянню з хлоркою, дезінфектори на основі кисню (Окситест, Байрошок, Байрософт) не такі небезпечні та більш екологічні. Крім того їхня ефективність не залежить від рівня рН. Ці речовини у півтора-два рази дорожче хлору та, на відміну від нього, не мають пролонгованої дії.

У спеку крім дезінфектора бажано раз на тиждень додавати у басейн альгіцид (Аквабром, Дезальгін та т. ін.). Це майже нетоксичний засіб щоб знищити водяні рослини, на які хлор та кисень чинять лише гнітючу дію. Додавши альгіцид в басейн, треба втриматись від купання біля доби.

Не дозволити розвитися сильному забрудненню набагато легше, чим потім перетворювати буро-зелену юшку на чисту воду. Якщо ця неприємність все ж сталася, треба повністю заміняти воду. Є й інші – хімічні – методи (фокулянти та коагулянти), але вони пов'язані зі значними трудовими та грошовими витратами.

Існують й інші методи знезаражування води – кварцювання, озонування, іонізація, але обладнання для таких процедур розраховано переважно на великі басейни (більше 40 м3). Компактні пристрої починають лише з’являтися на нашому ринку.


Дизайн маленької кухні. 60 іде...

27 Oct 2019 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Плитка для стежки своїми рукам...

28 Dec 2018 ,konsol
У дачників вельми популярними є садові стежк...

Ванна кімната 60 ідей

13 Jan 2020 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Фасад будинку. 70 ідеї

17 Feb 2020 ,fersht
Фасад будівлі це захист будинку від зовнішні...

Ландшафтний дизайн подвір'я. І...

17 Feb 2020 ,fersht
Побудувавши будинок, гараж, альтанку на діля...

Гриль-барбекю, який можна регу...

15 Feb 2020 ,konsol
Виготовлення практичного гриля-барбекю з меха...

Дві конструкції лавок для саду

13 Feb 2020 ,konsol
власноруч можна скласти досить стильну лавку ...

Садові лавки - галерея зображе...

31 Jan 2020 ,konsol
Багато хто вважає, що сад починається з лавки...

Тераси та веранди

30 Jan 2020 ,konsol
У чому різниця між терасою та верандою
up