Зона відпочинку з мангалом

By: Євген

mangal0

Оздоблюючи зону відпочинку, зазвичай встановлюють стіл, дерев’яні лави, табурети та мангал, який може бути зроблений з різноманітніших матеріалів та мати будь-яку форму. Просте рішення для місця відпочинку зображено на малюнку 1. Посередині майданчику розташоване кругле вогнище з опорами – сталевими трубами, на яких закріплений ковпак душнику з комином. На кронштейнах по периметру вогнища прикріплені чотири невеликих столика, які придатні для сервірування. Ближче до краю майданчика встановлений великий стіл, біля нього – зручні лавки. Для захисту від дощу та спекотного сонці встановлюють легкий навіс з двосхилим дашком з полікарбонату. Дашок змонтований на двох стовпах-опорах з металевими підкосами та тросовими відтяжками.

Сам майданчик зони відпочинку слід підсипати рінням або викласти бетонними плитками, для захисту трав’яного покриття галявини від витоптування. Для вечірнього освітлення зони відпочинку світильники прикріпляють до елементів конструкції даху. На великих ділянках можна створювати зони відпочинку під навісами, де підлогою можуть бути щити з дошок (Малюнок 2).

На щиті виставляють легкі меблі, а на краю майданчику монтують мангал з моноліту. Над майданчиком будують навіс, стояки якого виготовляють з труб, з’єднаних в жорстку конструкцію за допомогою дерев’яних перекладин, на які вкладають рейки, що створюють разом з в’юнкими рослинами зелене шатро. Такий же живий екран створюють і на одній з бічних стінок навісу. Для кріплення рослин між стояками натягають сітку з тонкого дроту. Ввечері цей майданчик освітлюється двома світильниками на дашку навісу.

mangal1

Малюнок 1. Варіант облаштування зони відпочинку з круглим вогнищем та двосхолим навісом

Нині особлива цікавість помічена до стаціонарних садових вогнищ, що виконані з бетону, цегли та металу. Такий тип мангалу має виконувати не лише своє основне функціональне призначення, а й бути елементом декоративної прикраси ділянки (Малюнок 3).

mangal2

Нижня частина вогнища відлита з бетону, а верхня (витяжний ковпак) – зроблена з металу. Внизу основи вогнища залишають місце для дров. Металева жаровня встановлена безпосередньо на бетонну стільницю. Згори жаровні розташована металева решітка з арматури. Навколо зони відпочинку з вогнищем висаджені кущі з щільним листям, які захищають місце відпочинку від вітру та сторонніх поглядів.

mangal3

Малюнок 3. Стаціонарний мангал з бетону можна навіть купити у готовому вигляді. Для полегшення транспортування він складається з декількох частин

mangal4

Для організації зони відпочинку достатньо невеличкого майданчика розмірами десь 2х2,5 м. Для захисту трави від витоптування слід до зони відпочинку прокласти стежки, які можна виконати з тротуарної плитки будь-якої форми. Їх встановлюють на піщано-цементну подушку завтовшки 5-7 см. Вздовж доріжки від будинку до зони відпочинку встановлюють вуличні світильники.

mangal5

Вогнище може мати будь-яку архітектуру, наприклад, поставивши металеву жаровню на цегляному або бетонному подіумі, який відгороджений від столу зони прийому гостей вертикальним непальним екраном, одержимо багатофункціональний мангал (Малюнок 4). Конусний витяг з трубою закріпляють на двох металевих стояках. Лави, розташовані по краю мощеного майданчика, захищає легкий навіс з дахом, можна і прозорим, з сотового полікарбонату. Цей дашок можна зробити пласким, з невеличким ухилом, або спадистим, закругленим.

mangal6

Ще один варіант облаштування майданчику відпочинку показаний на Малюнку 5. Стінки круглого вогнища викладають з бетонних блоків, залишаючи з одного боку прохід до жаровні, а вона може бути розташована на металевих кутках, які вмуровують в стінки вогнища, або просто на бетонних блоках. На вертикальних стояках монтують зроблений з покрівельного металу чотирисхилий збирач диму з трубою. Додатково до робочих столиків, що прикріпляють до зовнішнього боку стінки вогнища, ще є і стіл для гостей зі стільцями та садова лава.

Опору для жаровні майструють з кількох бетонних плит (Малюнок 6), закріпивши їх металевими профілями. Решітка жаровні знаходиться на одному рівні з площинками восьми невеличких стільниць, що розташовані по колу. Конусний збирач диму захищає жаровню від дощу, його закріпляють на стояках.