Гриль-барбекю, який можна регулювати

By: Євген

grbar0

Власноруч можна виготовити та скласти практичний та привабливий гриль-барбекю з механізмом, який дозволяє підіймати вгору та опускати вниз робочу решітку, на якій будуть смажитись запашні та смачні страви.

grbar1

Піднімальний механізм можна виготовити без електричної повідної, просто з ручним приводом, завдяки якому можна буде виставляти решітку зі стравами, які готуються, на потрібній висоті на вугіллям. Це дуже зручно та видовищно.

grbar2

Такий метод регулювання дає можливість контролювати процес виготовлення продуктів на грилі-барбекю. Наприклад, рибу, м’ясо, грінки та т. ін., якщо невчасно схаменутися, можна засмажити до чорноти, засмутивши цим всю чесну компанію, що зібралась поворушити щелепами на вашій дачі.

Основою для барбекю-гриля слід обрати металеву станину. В принципі, серед старого мотлоху можна знайти і готовий екземпляр, який за розмірами відповідає бажаній конструкції, але при бажанні можна виготовити її і власноруч.

З одного боку на станині треба буде закріпити дві зірочки від велосипеду або мотоциклу, які вже відпрацювали своє. Можна придбати їх і у магазині запчастин. На ці зірочки буде встановлюватися мотоциклетний або велосипедний ланцюг.

grbar3

Основні пункти виконання робіт

Розібравшись зі станиною та ланцюгом, майстру треба відрізати шматок листового металу, який відповідає розмірам майбутньої конструкції. За допомогою КШМ (болгарки) в позначених місцях роблять пропили, після чого металевий лист згинають, щоб утворився короб.

grbar4

Місця сходження сторін фіксують за допомогою зварювання. Далі по центру короба треба буде зробити отвір, а зі зворотного боку— приварити шматок круглої труби.

Додатково до станини майбутнього гриля-барбекю майстер має приварити дві рамки у формі літери «П», які можна зварити з профілю. До них потім будуть прикручуватися саморізами або гвинтами дошки стільниці.

grbar5

Після цих технологічних операцій залишається лише зварити або виготовити у якійсь інший спосіб решітку для продуктів, які планується виготовляти на вугіллі. Можна використати й готовий виріб. Крім того, треба зробити підйомний механізм з ручкою.

Докладно про весь процес власноручного виготовлення та складання регульованого грилю барбекю можна дізнатися з наступного відеоролика.