Декоративний стіл у вигляді електронної плати

By: Євген

stilplat0

Завжди приємно прикрасити квартиру або дім новим меблевим гарнітуром. А в кожному гарнітурі центральне місце завжди залишається за столом, краще оригінальним, декоративним. А ще краще, коли стіл повністю відповідає вашим смакам! Але для цього краще зробити його власноруч та за своїм смаком і оформити.

stilplat1

. . . .

Декоративний електронний стіл, який пропонується зробити, призначений, в першу чергу для кухні.

Щоб виготовити такий декоративний стіл, у стилі, мабуть, «хай-тек», знадобиться ряд матеріалів та інструментів.

З матеріалів слід запастися листом фанери, світлих барв шпоном, сусальною фольгою, малярним скотчем, самоклейним папером. До того будуть потрібні ще акрилові фарби, автомобільний лак товстий мідний дріт, чотири невеликих мідних кульки та мідна пластинка.

У розділі «Інструменти та витратні матеріали» для роботи слід звернути увагу на свердлильний верстат, циркулярну пилу, валики для нанесення клею, шмерґелевий папір різної зернистості, машина для механічного нанесення фарби.

Основні розділи робіт

Спочатку з листа фанери вирізають стільницю по проектних розмірах. Ребра заготівки обробляють шмерґелевим папером. Зачищають поверхні, намагаючись якомога ретельніше видалити всі задри, рубчики та нерівності. Після того на верхню та нижню поверхні стільниці слід приклеїти шпон.

Коли все висохне, всі поверхні обробляють шмерґелевим папером та трішки підрівнюють кути.

stilplat2

У необхідних пропорціях, (вказаних на тарі) розводять фарбу та фарбують всю поверхню. Щоб краще виділялася фактура шпону, фарбу краще розводити до досить рідкого стану. Дочекавшись повного висихання поверхні вкривають першим та другим базовими шарами лаку.

stilplat3

Наступним етапом буде прибирання шагрені на лакованій поверхні. Для цього використовують шмерґелевий папір з зернистістю 220 одиниць. По закінченні цієї операції всю поверхню обробляють розчинником, знімаючи зайвий пил.

stilplat4

Після цього на самоклейному папері вирізають потрібний малюнок, переносять його на стільницю та заповнюють всі порожні місця сусальною фольгою, при чому всі поверхні фольги треба загладжувати пензлем.

stilplat5

Подробиці всіх цих технологічних операцій можна роздивитись на цьому відео-кліпі:

Після цього на декоративний стіл слід нанести ще декілька шарів лаку, кожен раз чекаючи, доки шар повністю висохне. Причому, замість лаку можна нанести підготовлений епоксидний клей. В самому кінці поверхню обробляють шмерґелевим папером з водою, але зернистість має бути не грубішою за тисячу одиниць. І вже після всього цього поверхню можна полірувати.

Виготовити ніжки декоративного столу можна з мідного дроту, переплітаючи його між собою. На один край треба припаяти мідну кульку, а другий трішки розплести.

stilplat6

Припаюють до круглої пластини в якій просвердлені отвори, після чого закріпляють по чотирьох кутах шурупами з нижнього боку стільниці. В ніжки декоративного столу для стійкості можна вставити сталеві трубки.