Піч для зігрівання та готування / Конструкції
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Піч для зігрівання та готування


pich0.jpg (54.35 Kb)

Треба з розумінням ставитися до обрання архітектури нової печі, коли її зводять замість старої, особливо, коли ці роботи проводяться у старому заміському дерев’яному будинку. Адже на перше місце виходять вимоги пожежної безпеки та зручності користування спорудою. Ось один з прикладів вирішення цієї задачі.

Після повного демонтажу старої пічки разом з трубою та прибирання сміття починають з улаштування фундаменту нової споруди не забуваючи про додатковий захист дерев’яної стіни, якщо, як часто-густо буває, стара пічка стояла надто близько до неї. Наприклад, стіну можна огородити листом плаского шиферу, прикріпивши його на металеві профілі. Старий фундамент, можливо прийдеться укріпляти, зробивши опалубку та відливши армовану плиту.

 • Сухий струмок в саду зроблений з каміння.
 • Назначимо розміри фундаменту 90х75 см, а пічку будемо робити з плитою, оскільки від цього збільшиться площа випромінювання і саме з неї швидше піде тепло в перші десятки хвилин після розпалювання. Щоб змонтувати колосники, можливо, прийдеться класти частину попільника цеглою на ребро. Сам попільник можна викладати вже з другого ряду, якщо стеля в будинку занадто низька.

  pich1.jpg (78.97 Kb).. . . . . . .

  Топку бажано викласти якнайбільше. Щоб вугілля та попіл від дров, що згоріли, легше попадали на колосник, навколо нього кладуть цеглини, пиляні під 45 градусів. З тильного боку топки можна зробити три димообіги перед тим, як підійметься до ковпаку над варильною плитою – це підвищить тепловіддавання пічки за рахунок збільшення поверхні, що нагрівається. А в самому ковпаку слід не економити на дверцятах для прочищення, та поставити їх не менше трьох, щоб без сторонньої допомоги можна було чистити пічку кожної осені перед новим опалювальним сезоном. Варильну плиту розмірами 41х41 см поставимо в дванадцятому ряді кладки, але це вже залежить від росту користувача пічки. Щоб прикрасити пічку, можна варильний простір оздобити двома арками.

  pich2.jpg (78.77 Kb)

  Встановлення топочних дверцят та варильої плити

  Тулово пічки можна закінчити двадцять п’ятим рядом, якщо стеля низька. Тут передусім враховуються вимоги пожежної безпеки і до стелі не слід доходити ближче тридцяти сантиметрів.

  При такій схемі на кладку без урахування труби піде приблизно 600 цеглин.

  Крім трьох дверцят для прочищення пічки (14х14 см), встановлюються дверцята попільника (14х25 см), паливневі дверці (25х35 см), чавунна варильна плита (41х41 см), дві колосникових решітки (25х39 см) та шибер.

  В архітектурі труби слід зберегти стиль кладки пічки. Попередньо її викладають насухо внизу, підганяючи цеглини, щоб потім не мордуватися на даху, тоді все вийде красиво і добротно. Сподобається і вам і сусідам.

  pich3.jpg (160.35 Kb). . . . . .

  Порядна схема пічки та оголовка димової труби, перекриття склепіння варильної камери та сама димова труба.  Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

   

  ➡ Приват 4149629353047269

  ➡ Monobank: 4441114410047144

  ➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

  ➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

   

  Дякуємо!

   
  Дизайн маленької кухні. 60 іде...

  03 Jun 2022 ,fersht
  Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

  Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

  11 Nov 2022 ,fersht
  Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

  Тераса. 50 Ідей

  19 Sep 2022 ,fersht
  Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

  Дизайн великої кухні в світлих...

  11 Nov 2022 ,fersht
  Всім власникам великого кухонного простору п...

  Камін в інтер'єрі. 100 ідей

  11 Nov 2022 ,fersht
  Камін в інтер’єрі будинку завжди викликав ві...

  Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

  11 Nov 2022 ,fersht
  Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

  Простір під сходами - функціон...

  11 Nov 2022 ,fersht
  Правильно використаний простір під сходами д...

  Маленькі кухні - дизайн

  11 Nov 2022 ,fersht
  За допомогою нашої статті ви знайдете ідеаль...

  Смарт кухні. Ідеї дизайну

  11 Nov 2022 ,fersht
  У цій статті ви знайдете ідеї для смарт кухн...
  SuperDim.info
  Супер дім
  Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
  Важливо
  Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
  Правила сайту
  Контакти
  Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
  up