Техномасив

By: Євген

Високо в Альпах, біля кордону Швейцарії та Італії вже багато років створюються справжні чудеса у сфері технологій. Тут збудований завод, який виробляє покриття для підлоги з використанням унікальної технології фотодруку. І є безліч компаній по світу, які створюють нові зображення (дизайни) для такого фотодруку на підлогах.

Так з’явилося нове покриття для підлог – стабільний техномасив з можливістю нанесення будь-якого зображення.

Це потрібно, тому, що техномасив поєднує в собі зовнішній вигляд паркетної дошки та найкращі якості ламінату. Можна сміливо стверджувати, що техномасив, це гібрид ламінату та паркетної дошки.

На техномасив можна нанести практично будь-яке зображення. Можна покласти у себе вдома підлоги з екзотичних порід деревини та при тому знати, що дерева для цього нищити не треба було.

tehnom1

1. Лак HOT COATING. 2. Шпон дуба (0,9 мм) з цифровим фотодруком. 3. HDF з замком (6,8 мм). 4. Шпон дуба (0,9 мм). Пресований корковий шар (1,2 мм).

Можна обрати свій унікальний малюнок або взяти дитячий малюнок, на основі цих художніх творів дизайнери будуть створювати зображення, яке потім в Швейцарії перенесуть на техномасив.

Основою техномасиву є деревно-волокниста плита високої щільності (HDF).

З обох боків вона обклеєна натуральною шпоною завтовшки у 9 мм. Однакова товщина шпони з обох боків плити робить техномасив вельми міцним та стабільним. Натуральний шпон забезпечить ще й приємні тактильні відчуття від підлоги.

З нижнього боку до шару шпони приклеєний тонкий корковий шар – він є амортизуючою підкладкою, що робить покриття «тихим». При ходінні по техномасиву нема характерного стуку та тупотіння, як при ходіння по ламінату.

На верхній шар шпону наносять обране цифрове зображення. Дуже важливо, що згори техномасив вкривається лаком гарячого нанесення (Hot Coating). Після нанесення лаку техномасив одержує 33 клас зносостійкості та може впевнено експлуатуватися більше двадцяти років.

tehnom2

З цього стаж зрозуміло, що техномасив є більш вологостійким матеріалом, ніж паркетна або масивна дошка.

Він дуже міцний та зносостійкий.

Техномасив збереже свою первісну геометрію навіть при значних перепадах вологості та температур, на відміну від дерева.

Можливість нанесення будь-якого зображення на поверхню техномасива робить дуже привабливим для дизайнерів, архітекторів та, головне, користувачів, які бажають зробити свій дім унікальним.