Як захистити деревину у приміщенні

By: Євген

zahist_derevini0

Дерево, це живий матеріал, що дихає, за ним потрібен ефективний догляд. Інакше, вироби з деревини з плином часу можуть втратити форму, усохнути або вкритися пліснявою та почати гнити.

Антисептики

zahist_derevini1

Щоб захистити поверхні елементів оздоблення, виготовлених з деревини, від діяльності шкідливих мікроорганізмів використовують особливі антисептичні речовини, які містять знезаражувальні компоненти, дякуючи яким грибки гинуть, не встигаючи розплодитися. Крім того, антисептики зменшують рівень гігроскопічності матеріали, а це дуже важливо у вологих приміщеннях.

Декоративно-захисні фарби

zahist_derevini2

Ці засоби гарні тим, що вони не лише захищають деревину від плісняви, але й мають водовідштовхувальну властивість, вони крім того запобігають передчасному старінню та розтріскуванню виробів. Такі засоби дозволяють фарбувати поверхню у різні кольори, але при цьому не нівелюють природну текстуру дерева.

Вони бувають на основі оливи, воску або водоемульсійні.

Аквалаки

zahist_derevini3

Щоб збільшити термін експлуатації деталей оздоблення з деревини, їх вкривають лаком на водяній основі. Він збільшує стійкість дерева до стирання та механічних пошкоджень. До того ж аквалак досить приємно тонує деревину, швидко сохне, при цьому не виділяючи шкідливих випарів. Оскільки для цього покриття характерні економічні витрати, воно найкращим чином підходить для обробки площ великого метражу.

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками