Багатоликий шуруповерт

By: Євген

shurupo0

Багато хто вважає, що жити без шуруповерту – неможливо. Крім закручування шурупів, з його допомогою можна вирішувати безліч завдань, з якими зіштовхується домашній майстер, навіть фарбувати може ця чудодійна машина. Дякуючи наявності двох потужних акумуляторів, нам можна працювати майже безперервно.

shurupo1

Отвори у фанері Ø100 мм та концентричні кола на поплавках – робота шуруповерту

Правда, якщо вирізати великі кола в фанері, акумулятор швидко сідає, після одного кільця на 100 мм його вже приходиться міняти. Та й мотор гріється. Та ж сама історія з насадкою для шліфування – через кожні 5-6 хвилин активного шліфування машині слід давати відпочинок, щоб охолодився мотор. Однак, якщо не доводити до біди, хороший акумулятор може прослужити роки з чотири, після чого його слід міняти – ремонтувати невигідно.

shurupo2

Поличка «Три склянки». Отвори Ø 70 мм зроблені шуруповертом. Шліфування також зроблено цією машиною. Ліхтарі для знімання, в яких отвори під лампи також просвердлені кільцевим свердлом Ø 60 мм

shurupo3

Свердлом Форестера шуруповерт на другій швидкості легко робить отвір Ø 20 мм у дошці, не є проблемою і отвір у 35 мм. Віконне скло просвердлене алмазною коронкою Ø 20 мм на 1200 об/хв За дві-три хвилини.

Зазвичай в анотації на акумуляторний шуруповерт середнього класу безбарвно стверджують, що можна свердлити отвір діаметром до 10 мм в металі та 25 мм у дереві. Нічого не сказано про кераміку та скло. Але можливості машини розповсюджуються і на ці матеріали. Щоб зі склянки зробити горщик для квітів, досить просвердлити у його денці отвір Ø 10 мм.

shurupo4

Отвір зроблений алмазним свердлом у денці стакану. Якщо вставити насадку для шліфування – будемо мати шліфувальний верстат.

Максимальний діаметр отвору, яке можна просвердлити в сосновій дошці за допомогою шуруповерту – 100 мм. А ще – можна, наприклад, зробити таку фігуру, як пропелер – вирізавши заготовку лобзиком та потім додатково обробивши на шуруповерті насадкою для шліфування до потрібної форми.

shurupo5

Отвори великого діаметру досить легко свердлять і в дошці, і в фанері

Li-акумулятор заряджається хвилин за 40-50. Доки один заряджається, можна працювати на іншому. Тоді можна забезпечити безперервну роботу.

shurupo6

За допомогою липкої стрічки приліплюємо шкірку середньої зернистості та отримаємо точильний верстат. Шкірку можна міняти за пару секунд, якщо її прикріпляти за допомогою липучки для одягу. Тепер, використовуючи шуруповерт, можна заточити ніж.

За допомогою насадки для шліфування можна легко обробляти й дерево. Заготовку квадратного перерізу обдирають до умовно циліндричної форми. Далі заготовку затискають у патрон – шуруповерт перетворюється у токарний верстат.

shurupo7

Щоб зробити поплавок – шкіркою знімають все зайве з заготовки, надають потрібної форми. Складно нанести рівні смуги на поплавок, але, коли він обертається, затиснутий у патроні – фарба наноситься рівними смужками.