Маленькі хитрощі 3: друге життя абразивного відрізного диску

By: Євген

otrdisk0

Нема нічого вічного в світі, ця сумна правда справедлива і для відрізних дисків для КШМ (кутошліфувальна машина, болгарка). З часом його діаметр настільки зменшується, що ним стає неможливо працювати. Дбайливі господарі болгарок зазвичай вішають диски (діаметром біля десяти сантиметрів) на цвяшок у майстерні. Хоч його вже і не використаєш, але викинути – жалко. Але існує низка робіт, де їх все ж можна успішно використати. Особливо, якщо в майстерні немає електроточила. Такі нехитрі роботи, як загострення лопати, сапки або сокири можна виконувати цими дисками, якщо зробити перехідник для електродрилю.

Треба зайвий раз нагадати, що гострити що завгодно за допомогою болгарки вкрай небезпечно. Надто великі оберти. Метал перегрівається та відпускається, при цьому втрачається твердість.

Цей перехідник, або приставка, складається всього з п’яти деталей: 1 – болта, бажано з наріззю на М8, довжиною 6-7 мм, гайки для цього болта, 3 – центрувальної шайби під розмір отвору для диску, 4, 5 – двох притискних шайб.

Підшукати необхідний болт та гайку нескладно. Центрувальну шайбу краще за все вирізати з термостійкого пластику (наприклад – текстоліту) товщиною 2 мм.

Тож, вирізають шайбу діаметром 23-23,5 мм з отвором по центру у 8 мм. Далі встановлюють та закріпляють її на болті (Малюнок 1).

otrdisk1

Болт затискають в патроні електродрилю. До верстаку прикріпляють напилок. Вмикають дриль та об напилок проточують торець шайби до потрібного розміру, час від часу звіряючись з диаметром отвору абразивного диску.

На Малюнку 2 зображені притискні шайби.

otrdisk2

Можливо, десь в дальніх шухлядах вдасться знайти подібні шайби, але їх можна просто вирубати з сталевого листа завтовшки 2-3 мм зубилом. Щоб надати таким шайбам пристойного вигляду бажано використати технологію, яка зрозуміла з Малюнку 1. Тільки тут слід використовувати крупнозернистий залишок шмерґельного (наждачного) кругу.

Центрувальну шайбу бажано приклеїти до одної з притискних шайб. Можна використати відповідний варіант з серії клеїв Момент.

otrdisk3

На Малюнку 3 зображено – як буде виглядати така приставка в робочому положенні.