Лазерний рівень: робота та вибір / Обладнання
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Лазерний рівень: робота та вибір


riven00.jpg (50.76 Kb)

Такий поважний вимірювальний інструмент, як якісний будівельний лазерний рівень є основою якісного ремонту та будівництва. Його головне завдання – проєціювання прямої вертикальної або горизонтальної лінії. В залежності від призначення, такі рівні можуть бути з функцією самовирівнювання, або без неї, відповідно і вартість їх різна. Є моделі, які в стані «малювати» лише одну лінію, але є й такі, які проеціюють дві й більше ліній.

Принцип дії маятникового рівня

Цей принцип повторює принцип дії мотузкового виска. Маятник підвішений на шарнірній основі, в якій використовуються маленькі підшипники, на них маятник вільно гойдається. Шарнірний механізм знаходиться у верхній частині корпусу лазерного рівня. Коли прилад стоїть під нахилом, маятник однаково приймає вертикальне положення.

При сильному поштовху маятник може довго повертатись до рівноваги, але ця проблема вирішена за допомогою магнітів. Магнітне поле гасить надмірні коливання маятника. В сучасних моделях встановлення компенсатора у вихідне положення становить дві-три секунди.

Така конструкція має деякі мінуси: маятниковий рівень боїться сильних поштовхів та вібрацій – після них він може «збитися». Точність пристрою складає 0,1 мм на метр, більшої точності не дозволяє досягнути конструкція.

_riven1.jpg (50.85 Kb)

Найбільш розповсюдженими та популярними є лазерні рівні з функцією самовирівнювання. Такий рівень легко замінить стародавній висок при монтажі конструкцій або наклеюванні шпалер, допоможе визначити перепади висот у приміщенні замість водяного рівня, полегшить монтаж натяжних стель та наливної підлоги, прискорить процес встановлення маяків для тинькування.

Використання

При обранні цього приладу слід визначитися з переліком робіт, для яких він знадобиться, чи часто він буде використовуватися, та оцінити свій бюджет.

Якщо лише декілька разів на рік знадобиться самостійно встановити побутові прилади, шафи та інші меблі, повісити полички або картини, то досить буде звичайного ватерпасу або звичайного лазерного рівня без функції самовирівнювання та з можливістю проєціювання лише одної лінії. Сила лазерного променю в таких приладах дуже мала, що виключає можливість його використання на вулиці або при природному освітленні.

Якщо треба одержати дві перпендикулярні прямі для перевірки правильності прямих кутів в одній площині, монтажу плитки, деяких столярних робіт – краще придбати лазерний рівень з двома проєціювальними лініями.

Деякі моделі лазерних рівнів

_riven5.jpg (59.85 Kb)

  1. Рівень лазерний Bosch PCL10, дальність – до 10 метрів, приблизно 1000-2500 грн.
  2. Рівень лазерний Dexell NL360, дальність – до 20 метрів, приблизно 3800 грн.
  3. Рівень лазерний Condtrol Unix360, дальність – до 40 метрів, приблизно 4100 грн.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 
Дизайн маленької кухні. 60 іде...

08 Mar 2023 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Тераса. 50 Ідей

08 Mar 2023 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

08 Mar 2023 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Ландшафтний дизайн подвір'я. І...

08 Mar 2023 ,fersht
Побудувавши будинок, гараж, альтанку на діля...

Простір під сходами - функціон...

08 Mar 2023 ,fersht
Правильно використаний простір під сходами д...

Дизайн маленької кухні. 60 іде...

08 Mar 2023 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн великої кухні в світлих...

11 Nov 2022 ,fersht
Всім власникам великого кухонного простору п...

Камін в інтер'єрі. 100 ідей

11 Nov 2022 ,fersht
Камін в інтер’єрі будинку завжди викликав ві...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up