Побутові перфоратори: моделі

By: Євген

per0o

Мережеві перфоратори

DeWalt D25144K

Це універсальний та досить легкий інструмент вагою у 3,2 кг. Потужність перфоратора – 900 Ватт. Енергія ударного механізму 3,2 Дж. Можливості роботи: свердління, удари та свердління + удари. Додаткові можливості: запобіжна муфта, реверс, електронне керування частотою обертів.

per001

Makita HR2470

Зручний та надійний інструмент з енергією удару 2,4 Дж. Важить 2,6 кг. Можливості роботи: свердління, удари та свердління + удари. Додаткові можливості: запобіжна муфта, реверс, електронне керування частотою обертів. Це удосконалення версія відомого перфоратора моделі 2450.

per002

Bosch GBH 3-28 DRE

Це надійна та ефективна модель перфоратора. Потужність інструменту – 800 Вт, енергія удару – 3,1 Дж. Можливості роботи: свердління, удари та свердління + удари. Додаткові можливості: фіксація шпінделя, запобіжна муфта, антивібраційна система, реверс, електронне керування частотою обертання.

per003

AEG KH 27 XE

Це – універсальний інструмент, у якому передбачена можливість швидкої заміни патрона під хвостовик SDS+ на швидкозатисний. Максимальна енергія удару – 3 Дж. Вага – 2,8 кг. Можливості роботи: свердління, удари та свердління + удари. Додаткові можливості: реверс, електронне регулювання частоти обертання, запобіжна муфта.

per004

Акумуляторні перфоратори

Акумуляторні перфоратори заслуговують особливої уваги. Вони дозволяють працювати у місцях, де немає доступу до електромережі. Важливо, що придбавши мобільності агрегати не втратили у потужності.

Тривалість безперервної роботи на одному заряді залежить від виробника та моделі агрегату і складає приблизно діапазон від однієї години до трьох. Щоб не робити вимушених перерв для заряджання, можна придбати інструмент з запасним акумулятором або купити окремо додаткову батарею для заміни.

Акумуляторний інструмент важить більше мережевого, що може складати деякі незручності. Але тут багато залежить від ергономіки моделі. Головною проблемою є не стільки вага, скільки її адекватна збалансованість.

per005

Приклад – акумуляторний перфоратор DeWALT DCH133N, SDS+, вагою 2,3 кг, з реверсом, можливістю свердління, ударів та свердління + удари, регулятором обертів, частотою обертання – 0-1550 об/хв., частотою ударів – 0-5680 уд/хв.