Декоративна штукатурка (тиньк): різновиди / Облаштування
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Декоративна штукатурка (тиньк): різновиди


shtukaturka.jpg (226.5 Kb)

Зараз існує велика кількість різних матеріалів для оздоблення стін, тож вони стають альтернативою традиційним шпалерам, це, наприклад декоративна штукатурка (тиньк). Обрати потрібні шпалери не так складно, але адекватно вибрати декоративну штукатурку в стані далеко не всі.

Що таке декоративна штукатурка (тиньк)

По-перше, це фінішне оздоблення стін. Частки розчину при декоративному штукатуренні набагато дрібніші ніж при чорновому. Крім того, у декоративний розчин додається багато нестандартних інгредієнтів – крихта, волокна та т. ін.

Дякуючи сучасним технологіям декоративна штукатурка (тинькування) може створювати досить цікаві дизайнерські ефекти на стінах, імітуючи майже будь-яку поверхню: пожмаканий та мокрий шовк, травертин та граніт, ефекти піщаних бурь або вулканічної лави та навіть ефект необробленого бетону для прихильників стилю лофт.

При цьому зберігаються важливі фізичні властивості: поверхня «дихає», зберігається вологостійкість, можливість миття, удароміцність.

Види декоративної штукатурки

Основні різновиди – гладка та рельєфна штукатурка.

Гладка венеційська штукатурка

Це найбільш яскравий представник декоративних штукатурок. Сам матеріал для венеційської штукатурки досить дорогий та складний у роботі. Але результат – унікальна поверхня, яка, дякуючи особливому оптичному ефекту у шарах штукатурки створює дивовижне видовище. Кількість шарів у ньому може складати від трьох до десяти, кожен з них потребує ретельного висушування. Ця техніка виникла в Італії та була широко розповсюджена по всій Європі в епоху Відродження.

shtukaturka-2.jpg (123.01 Kb)

Поверхня під таку штукатурку має бути досить ретельно вирівняна, стіни бажано перед тим підсилити арматурою, пошпаклювати та поґрунтувати. При порушенні технології можуть утворитися тріщини, від яких важко позбавлятися.

Венеційська штукатурка призначений для робіт тільки всередині приміщення.

Її цінують за поверхню, яка на погляд нагадує натуральний мармур або онікс. Дякуючи різним способам нанесення можна досягнути матової або глянсової поверхні. Суміш може мати різне забарвлення, навіть імітувати дорогоцінні метали.

Переважно венеційську штукатурку використовують у приміщеннях, які оздоблені у античному або класичному стилі, а також у стилі бароко.

Крім того, великою популярністю користується такий різновид декоративної штукатурки, як рельєфне покриття. Його можна створювати у структурній та фактурній формі.

shtukaturka-3.jpg (120.78 Kb)

При цьому важливо, щоб чорнова та фінішна штукатурка мали однаковий склад, тоді адгезія кожного шару буде найкращою. Від цього правила можна і відступити, але тоді базовий шар має бути максимально міцним.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

Дякуємо!

 
Дизайн маленької кухні. 60 іде...

08 Mar 2023 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Тераса. 50 Ідей

08 Mar 2023 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Ландшафтний дизайн подвір'я. І...

08 Mar 2023 ,fersht
Побудувавши будинок, гараж, альтанку на діля...

Вироби з дерева для кухні

05 Jun 2023 ,fersht2
Вироби з дерева для кухні є практичними на к...

Сувеніри з дерева

05 Jun 2023 ,fersht2
Чудовою ідеєю для подарунка друзям чи рідним...

Декор в кімнату

31 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете прості та стильні і...

Підсвічник своїми руками

26 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете ідеї, як зробити пі...

Садовий декор з дерева

24 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете ідеї для садового ...

Декор для саду

23 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете цікаві ідеї декору ...
up