Декоративна штукатурка (тиньк): різновиди / Облаштування
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Декоративна штукатурка (тиньк): різновиди


shtukaturka.jpg (226.5 Kb)

Зараз існує велика кількість різних матеріалів для оздоблення стін, тож вони стають альтернативою традиційним шпалерам, це, наприклад декоративна штукатурка (тиньк). Обрати потрібні шпалери не так складно, але адекватно вибрати декоративну штукатурку в стані далеко не всі.

Що таке декоративна штукатурка (тиньк)

По-перше, це фінішне оздоблення стін. Частки розчину при декоративному штукатуренні набагато дрібніші ніж при чорновому. Крім того, у декоративний розчин додається багато нестандартних інгредієнтів – крихта, волокна та т. ін.

Дякуючи сучасним технологіям декоративна штукатурка (тинькування) може створювати досить цікаві дизайнерські ефекти на стінах, імітуючи майже будь-яку поверхню: пожмаканий та мокрий шовк, травертин та граніт, ефекти піщаних бурь або вулканічної лави та навіть ефект необробленого бетону для прихильників стилю лофт.

При цьому зберігаються важливі фізичні властивості: поверхня «дихає», зберігається вологостійкість, можливість миття, удароміцність.

Види декоративної штукатурки

Основні різновиди – гладка та рельєфна штукатурка.

Гладка венеційська штукатурка

Це найбільш яскравий представник декоративних штукатурок. Сам матеріал для венеційської штукатурки досить дорогий та складний у роботі. Але результат – унікальна поверхня, яка, дякуючи особливому оптичному ефекту у шарах штукатурки створює дивовижне видовище. Кількість шарів у ньому може складати від трьох до десяти, кожен з них потребує ретельного висушування. Ця техніка виникла в Італії та була широко розповсюджена по всій Європі в епоху Відродження.

shtukaturka-2.jpg (123.01 Kb)

Поверхня під таку штукатурку має бути досить ретельно вирівняна, стіни бажано перед тим підсилити арматурою, пошпаклювати та поґрунтувати. При порушенні технології можуть утворитися тріщини, від яких важко позбавлятися.

Венеційська штукатурка призначений для робіт тільки всередині приміщення.

Її цінують за поверхню, яка на погляд нагадує натуральний мармур або онікс. Дякуючи різним способам нанесення можна досягнути матової або глянсової поверхні. Суміш може мати різне забарвлення, навіть імітувати дорогоцінні метали.

Переважно венеційську штукатурку використовують у приміщеннях, які оздоблені у античному або класичному стилі, а також у стилі бароко.

Крім того, великою популярністю користується такий різновид декоративної штукатурки, як рельєфне покриття. Його можна створювати у структурній та фактурній формі.

shtukaturka-3.jpg (120.78 Kb)

При цьому важливо, щоб чорнова та фінішна штукатурка мали однаковий склад, тоді адгезія кожного шару буде найкращою. Від цього правила можна і відступити, але тоді базовий шар має бути максимально міцним.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 
Дизайн маленької кухні. 60 іде...

03 Jun 2022 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

19 Sep 2022 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Дизайн великої кухні в світлих...

11 Nov 2022 ,fersht
Всім власникам великого кухонного простору п...

Камін в інтер'єрі. 100 ідей

11 Nov 2022 ,fersht
Камін в інтер’єрі будинку завжди викликав ві...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Простір під сходами - функціон...

11 Nov 2022 ,fersht
Правильно використаний простір під сходами д...

Маленькі кухні - дизайн

11 Nov 2022 ,fersht
За допомогою нашої статті ви знайдете ідеаль...

Смарт кухні. Ідеї дизайну

11 Nov 2022 ,fersht
У цій статті ви знайдете ідеї для смарт кухн...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up