Лазерний будівельний рівень

By: Євген

riven_lazernii

Найбільш технологічним та точним приладом з усіх існуючих ватерпасів є лазерний рівень. До переваг його також відносять компактність та суттєвий радіус дії (до ста метрів). Лазерні рівні розділяють на точкові, лінійні та ротаційні. За допомогою лазерного променю ці пристрої в стані створювати вертикальні та горизонтальні проекції у вигляді крапок або ліній. Є й недолік – висока ціна.

Як обрати Лазерний будівельний рівень

Перед тим, як обрати прилад, слід обов’язково ознайомитися з його технічними характеристиками.

Похибка лазерного будівельного рівня. Цей показник визначає ступінь точності, яку забезпечує пристрій. У відомих виробників цей показник коливається у межах 0,1 – 1,0 мм/м. Надто високою вважається похибка більша за 1 мм на один метр.

Кількість проекцій. Не завжди можуть бути зручними прилади, які проецирують лінію лише в одному напрямі. Оптимальним варіантом є проекція одночасно двох ліній вертикальної та горизонтальної. Є й більш складні оптичні схеми, але в побутових роботах вони навряд чи будуть потрібні.

Самовирівнювання або горизонтування. Рівень з такою функцією є дуже зручним, оскільки немає необхідності вирівнювати його вручну на площині. В експлуатації прилад є дуже точним, то ж може використовуватися для будь-яких робіт.

Як користуватися лазерним будівельним рівнем

При оздобленні керамічною плиткою вмикають хрестову проекцію. Її поєднують з швами матеріалу, який вже приклеєний. Якщо шви не відходять від ліній, що проецюються, плитка укладена правильно.

rivenlazer1

Обклеюючи стіну шпалерами, на місце стику направляють вертикальний промінь. Промінь має збігатися зі стиком. Так само перевіряють і горизонтальну кромку шпалер – за допомогою горизонтального лазерного променю.

Плануючи повісити поличку або картину, по хрестовій розмітці роблять відповідні позначення. Тепер і поличка і картина будуть висіти ідеально рівно.

Лазерний будівельний рівень – приклади якісних приладів

GEO-FENNEL-ECOLINE-168

Серед недорогих моделей це один з найкращих лазерних рівнів. Широкі можливості дозволяють використовують не лише в приміщенні, але й на будівельному майданчику. Прилад проецирує горизонтальну або вертикальну лінію з точністю 0,5 мм/м. Радіус дії – 20 метрів. Оснащений двома потужними акумуляторами, тож без підзаряджання може працювати на протязі доби.

rivenlazergeo_eko

BOSCH PLL 5

Зручний та компактний прилад для роботи у невеличких приміщеннях. Вага інструменту всього 120 грамів. В комплекті є універсальне настінне кріплення. Лазер проецирує одну лінію на відстані до п’яти метрів, з точністю 1 мм/м. В конструкції передбачені дві бульбашкових капсули.

rivenlazerbosh

DE WALT DW 083K

Цей рівень має автоматичне вирівнювання, він здатний обертатися навколо своєї осі на 180 градусів. Дякуючи цьому можна розмічати протилежні площини, не рухаючи прибор з місця. Лазерний рівень проецює три промені, кожний з яких вмикається окремою кнопкою. У комплекті – магнітний кронштейн для кріплення. Непоганий радіус дії (до 30 метрів) дозволяє використовувати прилад не лише в приміщенні, але й на вулиці. Точність вимірів – 0,2 мм/м.

rivenlazerdevolt