Рулетки – різновиди

By: Євген

ruletka

Звичайна вимірювальна рулетка є, мабуть, в кожній хаті, але при ремонті і будівництві звичайного триметрового приладу може й не вистачити.

Різновиди рулеток

 1. Стрічкова рулетка
 2. Вимірювальний інструмент у вигляді металевої стрічки, яка розмічена в метричних або дюймових одиницях, намотана на барабан, що знаходиться у металевому або пластиковому корпусі.

  Всі моделі відрізняються лише довжиною та шириною стрічки. Для побуту стандартною вважається довжина у п’ять метрів. Головна перевага такого типу рулеток – невисока вартість.

  Для вимірювання ширини площини простягають стрічку рулетки від одного кута до іншого та фіксують (наприклад, скотчем) її вільний кінець на початку стіни. Читають крайнє значення на стрічці та записують його.

  rulet1

  Набагато зручніше та точніше, якщо працювати удвох.

 3. Стрічкова цифрова рулетка
 4. Це стрічкова рулетка, обладнана рідкокристалічним дисплеєм, на якому чітко видно точні параметри об’єкту вимірювання. Прилад працює від батарейок або акумуляторів напругою у 1,5 В. У деяких моделях є система автоматичного відключення індикації, що дозволяє економити заряд елементів живлення. Перевага цього типу у більш точних результатах вимірювань.

  Процедура замірювання цифровою рулеткою мало чим відрізняється від роботи з класичним стрічковим інструментом.

  rulet2

  Просто дані вимірювань треба читати з вбудованого цифрового дисплею, що трохи зручніше, особливо коли зір вже послаблений.

 5. Лазерна рулетка
 6. Згенерований приладом лазерний промінь відбиваючись від стіни дає можливість моментально фіксувати відстань, що вимірюється. Користуватися такими приладами дуже зручно, досить і однієї людини, а всі розрахунки робить сама апаратура. Найбільш складні моделі можуть не лише вимірювати ширину та висоту стін, але й обчислювати площу та об’єм приміщень.

  Але у цих приладів найвище ціна серед рулеток.

  Для здійснення замірів лазерний промінь направляють вздовж стіни по вертикал або по горизонталі. Притиснувши прилад до площини, від якої відраховується відстань, його фіксують у нерухомому положенні, після чого натискають кнопку зазвичай, червону (ON або DIST).

  rulet3

  Дочекавшись звукового сигналу, зчитують з дисплею значення відстані, яка вимірювалося.