Ремонт ванної кімнати: заміна ванної / Облаштування
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Ремонт ванної кімнати: заміна ванної


remvan0.jpg (59.36 Kb)

Рух часу невпинно веде нас до моменту, коли косметичним ремонтом ванної обійтись вже не можна, і треба робити капітальний ремонт. Але перед тим, як почати трощити стіни слід ознайомитися з основними постулатами капітального ремонту ванної.

Демонтаж

Максимально ефективним є нудний але методичний підхід до демонтажу. Слід чітко визначитись, що треба прибрати, а чого чіпати не треба.

Не демонтуйте гіпсокартон та не розбивайте штукатурку, якщо вони міцні та неушкоджені. Але, якщо на стінах видні підмоклі місця та патьоки, або панелі в деяких місцях набряклі від вологи, обшиття прийдеться міняти на сучасніші матеріали.

При руйнуванні старого оздоблення ванної кімнати з’являється багато сміття, тож треба заздалегідь вирішити, як та куди його дівати. Замовите невеличкий контейнер для вивозу відходів.

Щоб пил та сміття не перейшли у житлову частину квартири, треба тримати двері зачиненими, або завісити дверні прорізи. Тримайте робочу зон в чистоті та вчасно прибирайте сміття.

remvan1.jpg (51.09 Kb)

Треба відключити подачу води та заглушити труби. Розбірку слід почати навколо душу. Ломиком видаляють плитку на стіні навколо крану та оголяють підведення труб. Далі видаляють плитку по периметру ванни.

remvan2.jpg (52.8 Kb)

Видаляють старі ДВП. При видаленні плитки будьте уважні та не забувайте за засоби безпеки – працюйте в рукавичках та надягайте захисну маску.

Монтаж ванни

Найскладнішою, найдорожчою та трудомісткою частиною реконструкції є заміна ванни.

Якщо планується встановлення ванни з гідромасажем, треба прокласти проводи безпосередньо від розподільного щитка.

Для спрощення всіх операцій намагаються замінити існуючу ванну новою, близькою по конструкції та розмірах, щоб не треба було переносити стіни та підведення води.

На перший день планують переміщення ванни на період одночасного видалення плитки, ДВП на стінах та покриття підлоги. На другий день демонтують унітаз, якщо він заважає відсуненню старої ванни, відключають воду та переміщають злив та водопровідні труби на нові місця. Після цього видаляють стару ванну по шматках (розбиту) або цілком, щоб підготувати місце для нової.

Починають з перевірки горизонтальності підлоги.

remvan3.jpg (67.67 Kb)

Якщо є відхилення від горизонтальності підлоги, треба вирівняти її за допомогою прокладок, встановивши їх між лагами та чорновою підлогою. Основа під ванну – з азбоцементних плит.

remvan4.jpg (109.14 Kb)

Ванну ставлять на місце та вирівнюють по горизонталі. На стіні помічають крапки для подовжньої балки 50х100 мм, це буде опора під задній виступ ванни. Прикріпивши балку та підготувавши проріз для зливу з нової ванни, посередині майданчику для ванни на підлогу кладуть гірку бетону для тимчасової опорної подушки для ванни.

Після встановлення підводять труби подачі та зливу води, пускають воду та перевіряють з’єднання труб на протікання.

remvan5.jpg (61.02 Kb)

Всі водопровідні роботи слід завершити до встановлення плит з гіпсокартону. Плити прикріпляють до стояків цинкованими шурупами. Шви між плитами затуляють тканою стрічкою та затирають рідким розчином або фірмовим клеєм від виробника гіпсокартону. Стіну біля задньої сторони ванни зашивають двома плитами. Щоб плити не спиралися на ванну, на її край кладуть прокладку завтовшки у 5-6 мм.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 
Дизайн маленької кухні. 60 іде...

03 Jun 2022 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

19 Sep 2022 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Дизайн великої кухні в світлих...

11 Nov 2022 ,fersht
Всім власникам великого кухонного простору п...

Камін в інтер'єрі. 100 ідей

11 Nov 2022 ,fersht
Камін в інтер’єрі будинку завжди викликав ві...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Простір під сходами - функціон...

11 Nov 2022 ,fersht
Правильно використаний простір під сходами д...

Маленькі кухні - дизайн

11 Nov 2022 ,fersht
За допомогою нашої статті ви знайдете ідеаль...

Смарт кухні. Ідеї дизайну

11 Nov 2022 ,fersht
У цій статті ви знайдете ідеї для смарт кухн...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up