Ремонт ванної кімнати: заміна ванної / Облаштування
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Ремонт ванної кімнати: заміна ванної


remvan0.jpg (59.36 Kb)

Рух часу невпинно веде нас до моменту, коли косметичним ремонтом ванної обійтись вже не можна, і треба робити капітальний ремонт. Але перед тим, як почати трощити стіни слід ознайомитися з основними постулатами капітального ремонту ванної.

Демонтаж

Максимально ефективним є нудний але методичний підхід до демонтажу. Слід чітко визначитись, що треба прибрати, а чого чіпати не треба.

Не демонтуйте гіпсокартон та не розбивайте штукатурку, якщо вони міцні та неушкоджені. Але, якщо на стінах видні підмоклі місця та патьоки, або панелі в деяких місцях набряклі від вологи, обшиття прийдеться міняти на сучасніші матеріали.

При руйнуванні старого оздоблення ванної кімнати з’являється багато сміття, тож треба заздалегідь вирішити, як та куди його дівати. Замовите невеличкий контейнер для вивозу відходів.

Щоб пил та сміття не перейшли у житлову частину квартири, треба тримати двері зачиненими, або завісити дверні прорізи. Тримайте робочу зон в чистоті та вчасно прибирайте сміття.

remvan1.jpg (51.09 Kb)

Треба відключити подачу води та заглушити труби. Розбірку слід почати навколо душу. Ломиком видаляють плитку на стіні навколо крану та оголяють підведення труб. Далі видаляють плитку по периметру ванни.

remvan2.jpg (52.8 Kb)

Видаляють старі ДВП. При видаленні плитки будьте уважні та не забувайте за засоби безпеки – працюйте в рукавичках та надягайте захисну маску.

Монтаж ванни

Найскладнішою, найдорожчою та трудомісткою частиною реконструкції є заміна ванни.

Якщо планується встановлення ванни з гідромасажем, треба прокласти проводи безпосередньо від розподільного щитка.

Для спрощення всіх операцій намагаються замінити існуючу ванну новою, близькою по конструкції та розмірах, щоб не треба було переносити стіни та підведення води.

На перший день планують переміщення ванни на період одночасного видалення плитки, ДВП на стінах та покриття підлоги. На другий день демонтують унітаз, якщо він заважає відсуненню старої ванни, відключають воду та переміщають злив та водопровідні труби на нові місця. Після цього видаляють стару ванну по шматках (розбиту) або цілком, щоб підготувати місце для нової.

Починають з перевірки горизонтальності підлоги.

remvan3.jpg (67.67 Kb)

Якщо є відхилення від горизонтальності підлоги, треба вирівняти її за допомогою прокладок, встановивши їх між лагами та чорновою підлогою. Основа під ванну – з азбоцементних плит.

remvan4.jpg (109.14 Kb)

Ванну ставлять на місце та вирівнюють по горизонталі. На стіні помічають крапки для подовжньої балки 50х100 мм, це буде опора під задній виступ ванни. Прикріпивши балку та підготувавши проріз для зливу з нової ванни, посередині майданчику для ванни на підлогу кладуть гірку бетону для тимчасової опорної подушки для ванни.

Після встановлення підводять труби подачі та зливу води, пускають воду та перевіряють з’єднання труб на протікання.

remvan5.jpg (61.02 Kb)

Всі водопровідні роботи слід завершити до встановлення плит з гіпсокартону. Плити прикріпляють до стояків цинкованими шурупами. Шви між плитами затуляють тканою стрічкою та затирають рідким розчином або фірмовим клеєм від виробника гіпсокартону. Стіну біля задньої сторони ванни зашивають двома плитами. Щоб плити не спиралися на ванну, на її край кладуть прокладку завтовшки у 5-6 мм.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

Дякуємо!

 
Дизайн маленької кухні. 60 іде...

08 Mar 2023 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Тераса. 50 Ідей

08 Mar 2023 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Ландшафтний дизайн подвір'я. І...

08 Mar 2023 ,fersht
Побудувавши будинок, гараж, альтанку на діля...

Вироби з дерева для кухні

05 Jun 2023 ,fersht2
Вироби з дерева для кухні є практичними на к...

Сувеніри з дерева

05 Jun 2023 ,fersht2
Чудовою ідеєю для подарунка друзям чи рідним...

Декор в кімнату

31 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете прості та стильні і...

Підсвічник своїми руками

26 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете ідеї, як зробити пі...

Садовий декор з дерева

24 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете ідеї для садового ...

Декор для саду

23 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете цікаві ідеї декору ...
up