Ремонт ванної: підлога та стіни / Облаштування
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Ремонт ванної: підлога та стіни


remvan00.jpg (54.28 Kb)

Головне в на цьому етапі реконструкції – крок за кроком додержуватися рекомендацій, тоді й у новачка не виникне труднощів у підготуванні та облицюванні стін.

Облицювання стін

  • У якості підкладки використовують гіпсокартонні плити
  • Якщо стіни точно вертикальні та відносно прямі, їх можна облицювати за два дні, включно затирання швів на плитці
  • У плитках, що випускають у наш час, часто-густо на ребрах є тиснення, тобто відпадає необхідність у використанні пластикових хрестиків, які потрібні для забезпечення однакової ширини швів

Розчин для зашпарування швів слід обирати відповідно до ширини шва.

remvan01.jpg (.44 Kb)

Основу під плитку (плити з гіпсокартону) пришивають до стояків, шви шпаклюють та одразу затуляють тканою стрічкою і вирівнюють.

remvan02.jpg (79.69 Kb)

Щоб знайти початкову точку на стіні позначають найнижчу точку, а над нею, на висоті, що дорівнює ширині плитки, проводять лінію. При такому способі розмічання укладання на стіні закінчиться цілою плиткою.

remvan03.jpg (46.28 Kb)

На гіпсокартоні маркером проводять пряму лінію, з якої почнеться встановлення перших цілих плиток. Зубчастим шпателем наносять клей на стіну та починають укладання.

remvan04.jpg (76.5 Kb)

Губкою вкривають шви між плитками рідким розчином затирки

remvan05.jpg (44.71 Kb)

Зубчастим шпателем наносять клей вздовж азбоцементної плити шаром однакової товщини. Першою облицьовують найширшу стіну.

remvan06.jpg (39.39 Kb)

Під час роботи періодично перевіряють горизонтальність укладання та прямий кут між плитками. Приблизно через десять хвилин після застигання розчину вологою губкою зі закругленими краями діагональними рухами відчищають плитку від залишків затирання.

Настеляння підлоги

remvan07.jpg (52.15 Kb)

Вирізають гіпсокартон згідно з конфігурацією підлоги, після чого знімають його та зубчастим шпателем наносять клей на чорнову підлогу. Після цього кладуть плиту та прикріпляють її до чорнової підлоги цинкованими шурупами. Роботи по вкладанню плитки на підлогу починають з визначення середини протилежних стін та відбиття крейдяної лінії по цих позначках. Те ж саме роблять для двох інших протилежних стін. Таким чином визначають центр приміщення.

remvan08.jpg (51.77 Kb)

Починаючи від позначеного центру плитки розкладають по підлозі. Положення центральних плиток регулюють таким чином, щоб на крайніх плитках підрізання не були дуже великими. Зубчастим шпателем ретельно розподіляють розчин клею на підкладці з гіпсокартону.

remvan09.jpg (61.8 Kb)

Для міцного встановлення плитки її треба укладати обережними обертальними рухами. Щоб шви були однаковими, між плитками встановлюють пластикові вставки.

remvan10.jpg (53.55 Kb)

В залежності від особливостей ванної кімнати можливі ситуації, коли розчин прийдеться мазати на саму плитку. Щоб намазати розчином тильний бік плитки, спочатку наносять розчин пласким ребром шпателя, а потім розподіляє його зубчастим ребром.

remvan11.jpg (.61 Kb)

Щоб відрізати плитку її розмічають та різаком для плитки за один хід прорізають лінію розлому. Далі натискають на ручку різака та відламують плитку вздовж прорізаної лінії. Для підрізання плиток навколо прорізу для зливу та труб водопроводу користуються гострозубцями. Для довгих складних прорізів використовують алмазний інструмент.

remvan12.jpg (42.43 Kb)

Настелену плитку залишають на ніч, після чого на підлогу наносять рідкий розчин затирання та розподіляють його по всі поверхні підлоги гладилкою. Розчин затирання має вистигати за 10 хвилин. Після цього плитку протирають мокрою губкою з округленими кутами.

Одним з секретів довгої експлуатації плитки на підлозі є міцна чорнова підлога. Якщо ремонт здійснюється в приватному будинку, перевіряють, чи не рипить підлога, та при необхідності прикріпляють шурупами чорнову підлогу до лагів, звертаючи особливу увагу на місця, де ходять найбільше – раковина, ванна, унітаз. Використовують шурупи для сухої штукатурки довжиною 40-50 мм з шагом у 150 мм.

Перепади висот між підлогами ванни та сусідніх приміщень мають бути мінімальними.

Для визначення кількості плитки вираховують площу підлоги, додають 5-10% на помилки та невдалі розрізання. Якщо плитка у ванній кімнаті кладеться діагонально – відходів буде більше – 10-15%.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 Підтримайте SuperDim.info! Become a Patron!Дизайн маленької кухні. 60 іде...

03 Jun 2022 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

26 Sep 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

19 Sep 2022 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Фасад будинку. 70 ідеї

26 Sep 2022 ,fersht
Фасад будівлі це захист будинку від зовнішні...

Ландшафтний дизайн подвір'я. І...

26 Sep 2022 ,fersht
Побудувавши будинок, гараж, альтанку на діля...

Маленькі будинки. Ідеальний ва...

26 Sep 2022 ,fersht
Маленькі будинки це ідеальний варіант для за...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

26 Sep 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Плитка для стежки своїми рукам...

26 Sep 2022 ,konsol
У дачників вельми популярними є садові стежк...

Casino Zeus про украинские онл...

26 Sep 2022 ,fersht
Эксперт в области азартных игр Алексей Иванов...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up