Затишний та романтичний балкон

By: Євген

Якщо вдало облаштувати балкон, можна створити з нього справжню оазу, та милуватися навколишнім світом, не виходячи з хати. Це може бути зимовий сад, вуличне кафе та навіть майданчик для медитацій. Якщо з вікна відкривається чудовий краєвид, то балкон може замінити й дачу

Місце для медитацій

Відомий американський архітектор Ллойд Райт, який відомий своєю ідеологією поєднання Природи та житла, який впустив Природу у дім зміг створити єдиний жилий простір. Ці ідеї були успішно випробувані як в одно-, так і в багатоповерховому будівництві.

Приготування до реконструкції балкону

Перед тим, як взяти до рук інструмент, слід обов’язково зробити декілька проектних ескізів, в яких будуть враховані планування лоджії чи балкону, точні розміри, вказані основні матеріали для оздоблення (Малюнки 1 – 6).

balkonzatmal1_2

На Малюнку 1, наприклад, показані дерев’яні грати з квадратними вічками у якості декору. Матеріал тут – дерев’яні бруски розміром 50х15 міліметрів, поверхня яких добре оброблена та вкрити світлим лаком. Вся ґратчаста конструкція кріпиться до бетону стіни та роздільної перегородки балкону-лоджії саморізами, що вкручуються у дерев’яні бруски, попередньо закріплені в стінах та перегородках.

До цих рейок від решітки і чіпляють різні столики, полички, кашпо з рослинами та квітами. Це різнобарвне квітчасте панно створює мальовниче тло для легких розкладних меблів, які встановлюються на балконному майданчику.

Крім грат для квітів та рослин можна використовувати і дворівневу дерев’яну підставку (Малюнок 1).

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

Декорування простору

На Малюнку 2 пропонується цікавий спосіб декоративного оформлення перегородки.

Тут, як і в попередньому варіанті, використані дерев’яні рейки, які складаються в групу з трьох панелей різної форми. Вони створюють динамічне зображення, яке складається з рейок, та прикріплених до них ящиків з квітами та кашпо з в’юнкими рослинами. Такий спосіб оформлення може бити використаний на будь-якій лоджії. Конструкція кріплення цих декоративних елементів до різних вертикальних поверхонь, вказана на малюнку.

Створення інтер’єру балкону

balkonzatmal3a

Коли вже розташували елементи декору, час розташовувати і меблі з обладнанням. Балконні меблі, зазвичай, виконують з легких складаних дерев’яних або металевих стрижнів. Ці елементи мають швидко складатися один на другий, щоб їх можна було хутко прибрати (Малюнок 3). Це має відношення і до столу, що відкидається та який закріплений до огорожі. У нього напівкругла стільниця, яку можна зробити з багатошарової фанери та вкрити декілька разів матовим лаком. У іншому випадку дошка біля вікна має вигляд літери «Г» (Малюнок 5).

balkonzatmal4_5

Утеплення балкону

Володарі лоджій нерідко намагаються зробити там саме утеплення приміщення (Малюнки 4 та 5). Тут у першу чергу не лише утеплюють підлогу, бокові стіни та стелю, але й монтують теплі вікна. Найбільш ефективним варіантом утеплення вважають пінофол у п’ять міліметрів завтовшки. Це матеріал, досить тривкий до сонячного випромінювання, відрізняється своєю довговічністю і ці властивості не втрачаються із часом.

balkonzatmal6

Далі йде утеплення стін, який складається з монтажу решетування та подальшому обшиванні стін, наприклад, вагонкою (малюнки 3, 5). Решетування встановлюють починаючи з підлоги, коли по довжині балкону встановлюють бруси 50х70 міліметрів через кожні 450 міліметрів. Рейки решітки слід обробити антисептиком.

Монтаж вагонки починають з кутків лоджії, але перед тим слід вирішити питання підводу електрики крізь дірку у стіні та сховати піл обшивку кабелі. Для підлоги варто обрати 4 мм лінолеум, який є недорогим та має різнобарвну кольорову гамму. Для вікон краще обрати алюмінієвий профіль з 6 мм склом, що розсувається.

Меблі

Перебудований балкон буде мати приблизно 1500 міліметрів глибини, що дозволить розташувати компактний диван для відпочинку (Малюнки 4, 6), вбудований робочий стіл з навісними полицями над ним (Малюнки 4, 5) а до перегородки можна прикріпити відкидну полицю, як верстак. Це дасть можливість віддатися своїм хобі та зробити щось корисне своїми руками.

balkonzat1